Okres, w którym Jarmark Bożonarodzeniowy działa na wrocławskim rynku, to dla wielu osób ulubiona część roku. Już niebawem świąteczna impreza znów będzie umilać czas mieszkańcom i turystom odwiedzającym miasto. Aktualnie praca na rynku wre, a budowa jarmarku trwa.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu kojarzy się głównie z drewnianymi domkami, grzanym winem, pachnącymi słodkościami i wyjątkową, świąteczną scenerią. Fanów tego klimatu z całą pewnością ucieszy fakt, że już od najbliższego piątku 19 listopada 2021 r., jarmark znów będzie otwarty dla gości.

Tak jak w poprzednich latach, atrakcje będą ulokowane na płycie rynku, ul. Świdnickiej, ul. Oławskiej oraz na Placu Solnym, gdzie już pojawił się trzypoziomowy bajkowy domek z tarasem widokowym, który umożliwi odwiedzającym podziwianie panoramy Jarmarku. Pozostała infrastruktura jest aktualnie w budowie.

 

Na najmłodszych czekać będzie Bajkowy Lasek, a także dodatkowy domek w pobliżu Pręgierza, gdzie w godzinach przedpołudniowych dzieci z przedszkoli będą mogły wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych malowania bombek i skorzystać z karuzeli znajdujących się w przestrzeni Jarmarku.

Tradycyjnie pojawią się także świąteczne słodkości, takie jak owoce w czekoladzie, owoce suszone, bakalie, chałwa, gofry, kołacze węgierskie, świąteczne praliny i pierniki. Będzie również coś dla fanów wytrawnych dań, a mianowicie: placki ziemniaczane, cepeliny, kartacze, pyry z gzikiem czy serki góralskie.

Jarmark potrwa od 19 listopada do 31 grudnia 2021 roku, a sprzedaż z drewnianych domków będzie prowadzona w godz. 10:00-21:00.

 

Foto/Wideo: Miejsca we Wrocławiu