Maraton filmowy, a może degustacja włoskich przysmaków? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.dom

1. Jarmark Produktów Włoskich

Na jarmarku można degustować oraz kupić włoskie, regionalne  produkty spożywcze, m.in. salami, szynkę Culatello, makarony, Mortadelle, ciasteczka cannoli siciliani, pasty migdałowe, sery parmeggiano reggiano, pecorino, sery z dodatkiem pieprzu czy pistacji, oliwki, suszone pomidory, oliwa, chleb tradycyjny. Na jarmarku znajdziemy również ręcznie wykonane ozdoby, biżuterię srebrną, szale z jedwabiu i bawełny.

Gdzie: plac przy ul. Szewskiej (przy Kościele Św. Marii Magdaleny)
Kiedy: codziennie do 31 października (niedziela)

2. Uśmiechnij dynię – przygotuj się do Halloween!

Wpadnij do Odra Centrum i uśmiechnij dynię. Wytnij uśmiech, oczy i przygotuj ozdobę na Halloween. Później w środku zapalisz świeczkę i efekt murowany. Bądź gotów trochę śmieszne a trochę dziwne święto. Dostaniesz od nas dynię, którą po uśmiechnięciu zabierzesz do domu. Posiedzimy razem, napijemy się pysznej kawy, popatrzymy na Odrę i spędzimy fajny czas. Pestki, które zostaną możesz zabrać do domu albo zostawić w Odra Centrum. Przydadzą się dzieciakom na warsztatach z hydroponiki, wyrosną z nich nowe dynie – zachęcają organizatorzy.

Zapisy nie są konieczne, a uczestnicy otrzymają dynie na miejscu bezpłatnie.

Gdzie: Odra Centrum, Wybrzeże Słowackiego 5B
Kiedy: piątek 29 października, godz. 17:00-20:00

3. Wieczór Tumski – Poezja C.K. Norwida

Październikowy Wieczór Tumski poświęcony będzie Cyprianowi Kamilowi Norwidowi z okazji 200. rocznicy urodzin. Wybitnemu twórcy epoki romantyzmu, poecie, prozaikowi, dramatopisarzowi, malarzowi i rysownikowi. Bogusław Kierc wygłosi bardzo osobisty wykład o Cyprianie Kamilu Norwidzie i jego twórczości zatytułowany „Słowa o Norwidzie”. W drugiej części wieczoru na fortepianie zagra Mirosław Gąsieniec, a wiersze Cypriana Kamila Norwida recytował będzie Bogusław Kierc.

Gdzie: Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, pl. Katedralny 1
Kiedy: niedziela 31 października, godz. 18:00

4. Halloweenowy Maraton Filmowy w Hali Świebodzki

Zapraszamy Was na maraton strasznych, legendarnych filmów. Będzie ciemno, strasznie i z pewnością pojawi się gęsia skórka, a włosy staną dęba. Zamiast cukierków, zapewniamy darmowy popcorn – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Hala Świebodzki, pl. Orląt Lwowskich 20B
Kiedy: niedziela 31 października, godz. 20:00