Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zakupi 25 nowych tramwajów, które wykona poznańska firma Modertrans. Koszt inwestycji wyniesie niecałe 205 milionów złotych.

Wybrane pojazdy – Moderus Gamma 2, to tramwaje niskopodłogowe, trójczłonowe, oparte na czterech wózkach trakcyjnych, a zatem mniej eksploatujące torowiska. Dodatkowo będą one w pełni klimatyzowane, wyposażone w monitoring, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, pojawią się także miejsca dla pasażerów podróżujących z psem przewodnikiem. Składy będą oczywiście w kolorze niebieskim.

Pierwszy tramwaj wyjedzie na wrocławskie ulice w ciągu dwóch lat od podpisania umowy, natomiast w ciągu następnego roku miasto otrzyma kolejne 24 sztuki.

MPK opublikowało wizualizację tego jak mogą wyglądać nowe wrocławskie tramwaje na swoim profilu na Facebooku, jednak ostateczny wygląd i wyposażenie wnętrza będą uzgadniane zaraz po podpisaniu umowy.

Zgodnie z zapisami zawartymi w przetargu, miasto będzie miało możliwość dokupienia kolejnych 21 sztuk tramwajów po ustalonej w umowie cenie, zatem ostatecznie we Wrocławiu może pojawić się w sumie 46 nowych pojazdów.

 

Tekst: Celina Cyran