We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie czterech najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Piknik rodzinny – WROśnij we WROcław

Przygotowaliśmy wiele atrakcji, które będą odbywały się tuż obok sadzenia drzewek. Do udziału w pikniku zapraszamy wszystkich mieszkańców, niezależnie od udziału we „WROśnij we WROcław”. Spotykamy się w Parku Tysiąclecia na dużym terenie, gdzie niedawno otwarty został plac zabaw Średniowieczna Warownia. Część atrakcji będzie nawiązywać do tego miejsca, bo zaprosiliśmy grupę rekonstrukcyjną – zachęcają organizatorzy.

Na uczestników pikniku czekają następujące atrakcje:

  • osada średniowieczna przy Warowni a w niej: pokazy strojów rycerskich i fechtunków, warsztaty z ziołolecznictwa, średniowieczne gry i zabawy,
  • stanowisko WAPP – pierwsza pomoc pediatryczna,
  • animacje dziecięce: bańki mydlane, drewniane tablice animacyjne, modelowanie balonów, nauka chodzenia na szczudłach, przeciąganie liny,
  • gry planszowe organizowane przez Stowarzyszenie Druga Runda,
  • darmowe dmuchańce dla dzieci od najmniejszych do tych nieco starszych,
  • ognisko,
  • stoiska z atrakcjami i informacjami przygotowanymi przez miejskie jednostki i spółki: Zarząd Zieleni Miejskiej, Nasz Wrocław i WCRS.

Gdzie: Park Tysiąclecia (teren przy placu zabaw Średniowieczny Wrocław)
Kiedy: sobota 15 kwietnia, godz. 10:00

2.) Dzień Przyjazny Planecie w Magnolia Park

Ile odpadów należy oddać, by otrzymać sadzonkę drzewa? Jak wykonać torbę na zakupy, by służyła przez wiele lat? Jak zachęcić dziecko do dbania o środowisko? Jak przygotować zdrowe i pyszne kiszonki? Tego wszystkiego dowiecie się już w najbliższą sobotę podczas Dnia Przyjaznego Planecie w Magnolia Park. Przynieś odpady i odbierz w zamian sadzonkę drzewa. Zachęć swoje dzieci, by wzięły udział w warsztatach z malowania doniczek i robienia lasów w słoiku. Całą rodziną stwórzcie ekokosmetyki, gry z recyklingu lub przygotujcie zdrowe kiszonki – zachęcają organizatorzy.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz TUTAJ.

Gdzie: Magnolia Park, ul. Legnicka 58
Kiedy: sobota 15 kwietnia, godz. 10:00-18:00

3.) Vintage Market w Recepcji

Zapraszamy na Vintage Market w Recepcji, podczas którego przeniesiesz się w czasie i odnajdziesz swój własny, niepowtarzalny styl. Autentyczne, wyprodukowane w XX wieku ubrania i dodatki zgromadzone przez naszych wystawców wprowadzą cię w nostalgiczny nastrój i zainspirują do stworzenia nowych, nietuzinkowych stylizacji. Do zdobycia świetnie skrojone ubrania ze szlachetnych tkanin, wysmakowane dodatki, kultowe marki i perełki od projektantów – piszą organizatorzy.

Gdzie: Klubokawiarnia Recepcja, ul. Ruska 46a
Kiedy: sobota 15 marca, godz. 12:00-18:00

4.) Poznaj psiaki ze schroniska na spacerze w parku – edycja II

Mamy przyjemność po raz kolejny zaprosić Was na wspólny spacer. Podczas tego spaceru będziecie mogli poznać super psiaki ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. To one już po raz drugi wyjdą do Was wraz ze swoimi opiekunami, abyście mieli okazje poznać je w nieco innych warunkach niż schroniskowe alejki. Wydarzenie to jest stworzone z myślą o tych osobach, które byłyby zainteresowane adopcją psiaka, ale wizyty w schronisku są dla nich trudne. Chcemy też, abyście mogli poznać nasze bezdomne psiaki w innych okolicznościach, mając jednocześnie możliwość podpytać bezpośrednio ich opiekunów – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Park Szczytnicki
Kiedy: niedziela 16 marca, godz. 12:00-13:30

 

Foto: mat. Zielony Wrocław/TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu/Magnolia Park