Ile odpadów należy oddać, by otrzymaćsadzonkę drzewa? Jak wykonać torbę na zakupy, by służyła przez wiele lat? Jak zachęcić dziecko do dbania o środowisko? Jak przygotować zdrowe i pyszne kiszonki? Tego wszystkiego dowiecie się już w najbliższą sobotę podczas Dnia Przyjaznego Planecie w Magnolia Park.

Przynieś odpady i odbierz w zamian sadzonkę drzewa. Zachęć swoje dzieci, by wzięły udział w warsztatach z malowania doniczek i robienia lasów w słoiku. Całą rodziną stwórzcie ekokosmetyki, gry z recyklingu lub przygotujcie zdrowe kiszonki.

Jeszcze więcej warsztatów i jeszcze więcej promocji idei less waste. Po raz kolejny organizujemy Dzień Przyjazny Planecie, który skupia się na edukacji i propagowaniu ekologicznego stylu życia. Zeszłoroczna edycja, podczas której rozdano 2000 sadzonek drzew,cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i liczymy, że w tym roku powtórzymy ten sukces – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park.

Jakie atrakcje czekają podczas Dnia Przyjaznego Planecie?

1. Drzewa za odpady

Każdy, kto w sobotę przyniesie do Magnolia Park posegregowane odpady wybranych frakcji, otrzyma sadzonkę drzewa od Magnolia Park i partnerów akcji, czyli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu i Nadleśnictwa Śnieżka.

Sadzonkę można zdobyć, przynosząc do Magnolia Park posegregowane odpady:
–10 plastikowych butelek,

–10 szklanych butelek,

3 kg makulatury,

– 2 elektroodpady do wagi 5 kg każdy,

– 20 baterii,

– 10 żarówek,

– 2 kg plastikowych nakrętek do butelek.

Akcja wydawania sadzonek drzew odbędzie się przed wejściem do Magnolia Park, od ulicy Legnickiej.

2. Ekologiczne warsztaty dla dzieci

W godzinach od 10.00 do 17.00 dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach z malowania doniczek, a w godz. 10.00-18.00 zaplanowano warsztaty z tworzenia wielorazowych bawełnianych toreb. W godzinach 12.00 -17.00 uczestnicy wykonają lasy w słoikach.

3. Ekologiczne warsztaty dla całych rodzin

W sobotę dorośli i dzieci będą mogli skorzystać z rodzinnych warsztatów:

w godz. 10.00-14.00 – wykonywanie ekokosmetyków i ekobiżuterii,

w godz. 14.00-18.00 – tworzenie ubrań less waste i gier z recyklingu,

w godz. 12.00-18.00 – kiszenie produktów sezonowych.

4. Ekologiczna Gra Miejska

Gra miejska skierowana jest do dzieci, które pod okiem opiekunów, odpowiedzą prawidłowo na 10 pytań ukrytych na terenie całego centrum. W grze może wziąć udział nawet 300 uczestników, a nagrodą za ponad połowę poprawnych odpowiedzi są bilety do kina Helios. Gra odbywa się w godzinach 10.00-18.00. Start w Punkcie Obsługi Gry Miejskiej obok salonu YES.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Warsztaty i ekologiczna gra miejska odbędą się w środku centrum, na placu przy wejściu głównym od strony ulicy Legnickiej, przed sklepami YES oraz Jubitom.

Foto: mat. prasowe