Bezpłatny rejs po Odrze, koncert jazzowy, a może kino plenerowe? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1.) Dzień Psa – piknik przy Wrocławskim Schronisku

Już w najbliższą sobotę odbędzie się schroniskowy piknik. Dla gości przewidziane są różne atrakcje, m.in.: konkursy dla opiekunów i psiaków, mini koncert wokalisty Wojtka Kiełbasy, charytatywny kiermasz, darmowe porady behawiorysty i wiele innych. Podczas pikniku będzie można również poznać podopiecznych schroniska, porozmawiać z pracownikami i wolontariuszami i zastanowić się nad adopcją.

Gdzie: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, ul. Ślazowa 2
Kiedy: sobota 2 lipca, godz. 11:00-15:00

2.) Dzień Marynarza Rzecznego 2022

Już w najbliższy weekend, z okazji Dnia Marynarza Rzecznego, na wrocławskich bulwarach odbędzie się piknik marynarski, w ramach którego mieszkańcy będą mogli skorzystać z wielu ciekawych atrakcji. Zaplanowano m. in. paradę statków, darmowe rejsy, a także koncert charytatywny.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz TUTAJ. 

Gdzie: Bulwar Marii i Lecha Kaczyńskich/Bulwar Xawerego Dunikowskiego
Kiedy: sobota 2 lipca, godz. 10:30-20:30

3.) Festiwal Pasibrzucha      

3-dniowy festiwal na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice. Uczestnicy wydarzenia mogą liczyć m. in. na:

 • ponad 50 wystawców z food truckami,
 • wieczorne koncerty na głównej scenie oraz stand up,
 • nocne kino plenerowe,
 • Survival Race Kids, Gry plenerowe, kids zone i wiele innych atrakcji dla dzieci.

Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy:
piątek 1 lipca, start godz. 17:00,
sobota 2 lipca, start o godz. 10:00,
niedziela 3 lipca, 10:00-21:30.

4.) Vertigo Summer Jazz Festival

Tegoroczna, jubileuszowa edycja Vertigo Summer Jazz Festiwal to Inicjatywa klubu Vertigo Jazz Club & Restaurant, mająca na celu promocję jazzu oraz miasta Wrocławia jako przestrzeni koncertowej. W ramach Festivalu, który rozpocznie się już 1 lipca, Vertigo Jazz Club & Restaurant zaprasza na koncerty jazzowe do takich miejsc jak plaże miejskie, hotele czy parki.

Więcej o festiwalu przeczytasz TUTAJ. 

Gdzie i kiedy:

 • sobota 2 lipca, Park Staromiejski/Wrocławski Teatr Lalek – Tomasz Krajewski & Gentelmen’s Jazz, godz. 13:30
 • niedziela 3 lipca, Wyspa Daliowa – Pinuta & Jazz Collective, godz. 14:00

5.) Kino rowerowe

W piątek (1 lipca) plac przy Wrocławskiej Fontannie Multimedialnej zamieni się w plenerowe kino rowerowe. Chętni widzowie będą mogli kręcić kilometry na rowerach stacjonarnych, dzięki czemu wyprodukują prąd zasilający ekran filmowy. Podczas piątkowego seansu, wrocławianie obejrzą film, którego motywem przewodnim jest intryga, a mianowicie produkcję „Na Noże”.

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ. 

Gdzie: Pergola, Kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek 1 lipca, godz. 22:00

6.) „Wakacje z Dobromirem” – czyli rodzinny piknik majsterkowicza

Jeszcze nie wyjeżdżacie na wakacje? Zapraszamy na piknik. W godz. 11.00-14.00 zbudujemy domki dla owadów, mini modele samochodów, skonstruujemy krosno i nauczymy się tkać, zbudujemy prawdziwą maszynę i tradycyjne kolorowe bączki. O godz. 13.00 zakończymy piknik zabawnym pokazem magii i iluzji Pana Ząbka – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: podwórko przy ul. Bezpiecznej i Jugosławiańskiej
Kiedy: sobota 2 lipca, godz. 11:00-14:00

7.) bifor nh – Kino na horyzoncie: „Ból i blask” – Kino plenerowe przy Wrocław Fashion Outlet

– 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty rusza już za miesiąc, ale wcześniej zapraszamy na filmową rozgrzewkę z Wrocław Fashion Outlet, oficjalnym partnerem wydarzenia! W dwa lipcowe wieczory, w kinie plenerowym na łące zaprezentujemy filmy ze znakiem jakości Nowych Horyzontów – zachęcają organizatorzy.

2 lipca w repertuarze film pt. „Ból i blask” w reżyserii Pedro Almodóvara. Poza wyjątkowymi filmami, na miejscu czekać będzie znacznie więcej atrakcji, nie tylko dla miłośników dużego ekranu. W programie m. in.: koncert jazzowy muzyki filmowej przed seansem, konkurs z nagrodami dla widowni, wrocławskie food trucki.

Gdzie: łąka przed Wrocław Fashion Outlet (za myjnią), ul. Graniczna 2
Kiedy: sobota 2 lipca, godz. 20:00 (start filmu godz. 21:00)

8.) Niedzielne śniadanie w Parku Andersa

Park Śniadaniowy to wydarzenie stworzone z myślą o miłośnikach celebracji długich i smacznych poranków. W każdą niedzielę można tam spróbować lokalnych produktów, odkryć nowe smaki, wziąć udział w rozmaitych aktywnościach i spędzić czas na świeżym powietrzu. Pojawią się foodtrucki oferujące różnorodne dania śniadaniowe, nie zabraknie również produktów na wynos, a także trunków, które będą dostępne w pobliskim Forest Barze.

Gdzie: Park Andersa, ul. Kamienna
Kiedy: niedziela 3 lipca, godzina: 8:30 – 15:00

9.) Największy Joga Flashmob – Próba bicia rekordu Polski

Z okazji międzynarodowego dnia Jogi oraz w ramach obchodów 75-lecia Niepodległości Indii, setki osób, zarówno dorosłych, jak i dzieci z całej Polski, spotkają się na wrocławskim Rynku 3 lipca 2022 r. o godzinie 17:00 i jednocześnie będą ćwiczyć jogę. Sesję poprowadzi profesjonalistka jogi – p. Viola Cichecka.

– Z nadzieją na pobicie rekordu Guinnessa w przyszłości, robimy pierwszy krok! Czyli bijemy rekord Polski! Będziemy gromadzić jak najwięcej ludzi i wszyscy będą ćwiczyć jogę w tym samym czasie. Poinformowaliśmy już władze Polskiego Rekordu i jesteśmy w trakcie załatwiania formalności – informują organizatorzy wydarzenia.

Gdzie: Wrocławski Rynek
Kiedy: niedziela 3 lipca, godz. 17:00

10.) Kino letnie we Wrocławiu – Puro Hotel Wrocław x Gutek Film

– Kiedyś marzyliście o tym, żeby zostać krytykami filmowymi? Żadna oscarowa premiera wam nie umknie? A może po prostu lubicie spędzić wieczór przy dobrym filmie? My też! Dlatego tego lata, wraz z Gutek Film co dwa tygodnie zaprosimy was do naszego letniego kina – zachęcają organizatorzy.

W niedzielę 3 lipca w repertuarze film pt. „Sugar Man”.

Gdzie: ogród PURO Hotel Wrocław, ul. Pawła Włodkowica 6
Kiedy: niedziela 3 lipca, godz. 20:00

11.) Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, będą odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

1 lipca 2022
21:30 Mikro & Makro Kosmos. Czas trwania pokazu: 12:50 min

2 lipca 2022
21:30 Piękna i Bestia. Czas trwania pokazu: 22:00 min

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek-sobota (1-2 lipca), godz. 21:30

12.) Plenerowe Kino Tarnogaj

Rada Osiedla Tarnogaj i Wrocławska Fundacja Filmowa zapraszają na kino plenerowe na Tarnogaju.  Pierwszy „z trzech zaplanowanych sensów to film pt. „Moje wspaniałe życie” – polska komedia obyczajowa z 2021 roku z gwiazdorską obsadą.

Gdzie: Park Tarnogajski, ul. Bogedaina (obok kontenera)
Kiedy: niedziela 3 lipca, godz. 21:30

13.) Sąsiedzkie spacery. Handel i usługi – Huby

– Małe sklepiki i duże, rodzinne biznesy. Lokale usługowe z kilkudziesięcioletnią historią – te, które nadal są czynne i te, po których zostały puste wnętrza, naścienne tablice i wspomnienia mieszkańców. Oferta handlowa Wrocławia zmienia się jak Polska przełomu wieków i ustrojów. Podczas czterech Sąsiedzkich spacerów odwiedzimy miejsca duchologiczne i te wyraźnie tętniące energią. Zapraszamy na miejskie oprowadzania szlakiem handlu i usług – zachęcają organizatorzy.

 Wstęp na wszystkie spacery jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.

Gdzie: zbiórka o godzinie 11:00 przy ul. Joannitów 13
Kiedy: sobota 2 lipca

14.) Przedmieście Planszówek – Centrum na Przedmieściu

– Serdecznie zapraszamy na PRZEDMIEŚCIE PLANSZÓWEK! Wydarzenie dla wszystkich miłośniczek i miłośników gier planszowych. Wspólnie będziemy podejmować zdrową rywalizację, w której wzmacniamy naszą inwencję twórczą i ćwiczymy umysł w kreatywny sposób – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39a
Kiedy: niedziela 1 lipca, godz. 14:00-20:00

15.) Targi ŚWIADOMIE w stylu BOHO

– Targi BOHO zrodziły się z miłości do rękodzieła, czyli sztuki kreacji i pasji, zamkniętych w wyjątkowych przedmiotach. Rękodzieło jest tak wyjątkowe dlatego, że każdy przedmiot jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju – piszą organizatorzy.

Na targach będzie można kupić między innymi:
– magiczne łapacze snów,
– wyplatane z największą starannością makramy,
– cierpliwie odlewane świece sojowe,
– zachwycające torebki i inne części garderoby,
– kojące zmysły kosmetyki naturalne,
– wyjątkową ceramikę,
– przepiękną biżuterię wykonywaną ze świetnej jakości metali szlachetnych, naturalnych kamieni, z piór i innych łapiących za serce materiałów.

Gdzie: Hala Świebodzki, plac Orląt Lwowskich 20B
Kiedy:
piątek 1 lipca, godz. 16:00-22:00,
sobota 2 lipca, godz. 12:00-22:00.

16.) Teatr dla dzieci i piknik rodzinny przy Magnolia Park

Już w sobotę w Magnolia Park odbędzie się piknik, na którym będziecie można wziąć udział w rodzinnym spektaklu „Przebój lata, czyli Skrzydlaty Odlot”.

Poza tym na dzieciaki czekają również m.in.:

 • animacje,
 • artystyczne malowanie buziek,
 • zaplatanie kolorowych warkoczyków,
 • warsztaty Minecraft,
 • warsztaty z wykonania drewnianych laurek,
 • gigantyczne kolorowanki,
 • strefa dmuchańców,
 • balony,
 • lemoniada.

Gdzie: plac przed wejściem do Magnolia Park od strony ulicy Legnickiej (strefa fontann)
Kiedy: sobota 2 lipca, godz. 11:00-16:00

17.) Potańcówka na Przedmieściu Oławskim

– Niepowtarzalny wieczór wypełniony porywającymi do tańca hitami wykonywanymi przez wokalistów na żywo. Przyjemne, rodzinne wydarzenie, które odwróci uwagę wrocławian od wszelkich trosk i pozwoli z radością zacząć okres wypoczynku. Wśród kamienic wybrzmią największe hity ostatnich lat, co w połączeniu ze światłami stworzy niesamowitą, zapadającą w pamięć atmosferę, która porwie uczestników do zabawy i świętowania – piszą organizatorzy.

Gdzie: Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A
Kiedy: niedziela 3 lipca, godz. 20:00-22:00

 

Foto: Facebook/Park Śniadaniowy