W piątek (1 lipca) plac przy Wrocławskiej Fontannie Multimedialnej zamieni się w plenerowe kino rowerowe. Chętni widzowie będą mogli kręcić kilometry na rowerach stacjonarnych, dzięki czemu wyprodukują prąd zasilający ekran filmowy.

– Kino rowerowe to projekt proekologiczny. Aż 50% energii potrzebnej na uruchomienie projekcji filmowej pochodzić będzie z siły mięśni jego widzów! W miejscu każdego z pokazów stawiamy EnergoRowery połączone z ekranem i projektorem filmowym – wyjaśniają organizatorzy wydarzenia.

Chętni kinomaniacy będą rekreacyjnie i prozdrowotnie kręcić kilometry na stacjonarnych rowerach, produkując jednocześnie prąd, co w efekcie pozwoli na oglądanie filmu. Na terenie Pergoli pojawi się 20 EnergoRowerów połączonych z ekranem i projektorem filmowym.

Podczas piątkowego seansu, wrocławianie obejrzą film, którego motywem przewodnim jest intryga, a mianowicie produkcję „Na Noże”. Detektyw Blanc bada sprawę śmierci bogatego pisarza. Jacyś podejrzani? No pewnie – wszyscy jego krewni! Nie mogło być inaczej, bo to dość ekscentryczna rodzinka. Motywów i okazji nie brakuje nikomu. Do czego doprowadzą nieszablonowe metody śledcze? O tym przekonają się miłośnicy kina rowerowego już niebawem.

Bezpłatne wejściówki dla widzów gwarantujące miejsca siedzące nie są już dostępne, natomiast miejsca stojące nie są biletowane.

Data: 1 lipca 2022 r.
Godzina: 22:00

 

Foto: Energorower