Tegoroczna, jubileuszowa edycja Vertigo Summer Jazz Festiwal to Inicjatywa klubu Vertigo Jazz Club & Restaurant, mająca na celu promocję jazzu oraz miasta Wrocławia jako przestrzeni koncertowej. W ramach Festivalu, który rozpocznie się już 1 lipca, Vertigo Jazz Club & Restaurant zaprasza na koncerty jazzowe do takich miejsc jak plaże miejskie, hotele czy parki.

Koncerty jazzowe w ramach Festivalu będą odbywać się od 1 do 31 lipca w różnych lokalizacjach we Wrocławiu:

  • w poniedziałki będą to plaże miejskie: ZaZoo Beach Bar, OpatoVice Beach Bar, Marina Kleczków, Polna Chillout Bar,
  • we wtorki miejsca związane z komunikacją: Gustaw – tramwaj, CH Zajezdnia i Gustaw, Port Lotniczy, Statek Wratislavia,
  • środy to najpiękniejsze wrocławskie dachy: Galeria Dominikańska, Wroclavia, Concordia Design, Save The World Real Estates,
  • w czwartki wrocławskie hotele: The Bridge M Gallery, Zamek Topacz/Polana, Puro Hotel Stare Miasto, Q Hotel Bielany,
  • piątki są przeznaczone dla Vertigo Jazz Club & Restaurant,
  • soboty to parki miejskie; Park Staromiejski / Teatr Lalek, Park Południowy, Babie Lato Partynice, CK Zamek Leśnica, Przystanek Rondo,
  • niedziele to natomiast koncerty na Wyspie Daliowej.

Special Locations:
Hydropolis, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Sztuka na Miejscu, Browar Stu Mostów, Skanska.

Ponad 31 wydarzeń artystycznych, w których zaprezentują się wrocławscy i nie tylko muzycy jazzowi, to idealny sposób na spędzenie lata we Wrocławiu. Piąta edycja to nowe lokalizacje i jazzowe składy muzyczne, to również zabawa w której do zdobycia są atrakcyjne upominki od Vertigo Jazz Club & Restaurant i partnerów.

Warto śledzić program Vertigo Summer Jazz Festival na Facebooku i Instagramie.

Informacja od Piotra Karwata Dyrektora Artystycznego Vertigo: 

Dla wszystkich osób tworzących Vertigo: litera, rzymska cyfra, czy po prostu znak – V – ma ogromne znaczenie. Często, rozmawiając, pisząc o Vertigo, w skrócie posługujemy się oznaczeniem V. Idąc dalej w wewnętrzną strefę naszych działań, główne biura Vertigo znajdują się na piątym piętrze, rzymskie V. Więc, jak sami możecie Państwo zauważyć symbol V, jest nam bardzo bliski. Dlatego, bardzo cieszyliśmy się, kiedy nadszedł rok 2022, bowiem doskonale wiedzieliśmy – licząc wcześniej, że właśnie w tym roku wypadnie V edycja Vertigo Summer Jazz Festival. Jest to mały jubileusz, na który – nie będziemy ukrywać – bardzo się cieszymy i na niego czekaliśmy.

Szczerze mówiąc, budując pierwszą edycję Vertigo Summer Jazz Festival, głęboko wierzyliśmy w cykliczność i możliwość kolejnych realizacji naszego festiwalu. Wierzyliśmy głęboko, jednak pojawiały się chwile zwątpienia – zwłaszcza podczas trzeciej i czwartej edycji festivalu, kiedy to każdy koncert stał pod znakiem zapytania z powodu COVID. O koronawirusie, pisaliśmy już dużo – podczas wcześniej wspomnianych edycjach, więc niech piąta edycja (mamy nadzieję i znowu głęboko w to wierzymy) przebiega już pod znakiem V – bez dalszych wspominek tych gorszych czasów. Cytując naszą noblistkę Olgę Tokarczuk – „Bóg stworzył człowieka z oczami z przodu, a nie z tyłu głowy, co znaczy, że człowiek ma się zajmować tym, co będzie, a nie tym, co było” i niech to będzie nasze hasło przewodnie jubileuszowego festivalu Vertigo Summer Jazz Festival.

Podczas piątej edycji VSJF, będziecie Państwo mogli spotkać się z najlepszymi wrocławskimi, a także zaproszonymi z całej polski muzykami jazzowymi. Odwiedzić lub poznać zapomniane, nowe miejsca we Wrocławiu a przede wszystkim miło spędzić czas, delektując się muzyką jazzową.

Zapraszamy na V edycję Vertigo Summer Jazz Festival. Podróżujcie Państwo z nami, bo każda kolejny koncert daje nam najwięcej radości, kiedy widzimy Was, cieszących się tym świętem muzyki razem z nami i zaproszonymi do współpracy, wspaniałymi Artystami. 

 

Foto: mat. prasowe Vertigo Jazz Club & Restaurant