Remont mostów Pomorskich powoli zmierza ku końcowi. Aktualnie na jednej z przepraw oraz na fragmencie ul. Pomorskiej układana jest masa bitumiczna. Planowo wszystkie prace mają zakończyć się w pierwszym kwartale 2023 roku.

Układamy masę bitumiczną na moście Pomorskim Północnym oraz na fragmencie ul. Pomorskiej w pobliżu nowych przystanków wiedeńskich. To blisko 400 metrów na dwóch jezdniach wschodniej i zachodniej – informują Wrocławskie Inwestycje.

Kolor asfaltu na mostach będzie różnił się odcieniem – na moście Pomorskim Południowym zostanie położona jaśniejsza nawierzchnia, natomiast na przeprawie północnej ciemniejsza. Dzięki temu zabiegowi asfalt lepiej będzie komponować się z piaskowcem, z którego most jest zbudowany. Jest to decyzja konserwatora zabytków.

Na moście Pomorskim Południowym montowane są również takie elementy jak okładziny latarni, czy podświetlenia przeprawy. W ramach inwestycji zaplanowano także zieleń – postawiono już siedem drzew w donicach, a niebawem w pobliżu ul. Księcia Witolda zasadzone zostaną trawy ozdobne. Jak tłumaczą Wrocławskie Inwestycje, drzew nie można było zasadzić w gruncie ze względu na liczbę sieci podziemnych: energetyczną, gazową, ciepłowniczą (komorę ciepłociągu), MKT i wodno-kanalizacyjną.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu