30 sierpnia – 1 września, na placu przed Halą 100-lecia , Wrocław odbędzie się pierwsza edycja Lotnego Festiwalu Piwa. Przygotujcie się na prawdziwe święto piwa, muzyki i jedzenia.

Dlaczego Lotny? Ponieważ festiwal przemieszcza się po całej Polsce! W tym roku 7 miast. Festiwal odbył się już w: Zielonej Górze, Gliwicach, Warszawie, Lubinie, Oleśnicy, a teraz czas Wrocław i Legnicę.
Tą wyjątkową imprezę tworzą młodzi ludzie z pasją, którzy mają na celu pomóc właścicielom
małych rzemieślniczych browarów w promocji ich trunków. Festiwal to okazja, by zaprezentowali swoje wyroby oraz podzielili się historią swoich produktów, a niekiedy nawet tajemnicą piwowarstwa.
Nie zabraknie na festiwalu i również dobrego jedzenia. Na wydarzeniu zagoszczą food trucki z
jedzeniem z całego świata. Będzie również scena, na której wystąpią eksperci, którzy opowiedzą m. in. ile tak naprawdę kosztuje produkcja piwa, jak je degustować oraz od czego zacząć swoją przygodę z kraftem.

Partnerem strategicznym festiwalu został browar Pivovsky oraz producent napojów bezalkoholowych fritz-kola.I mpreza jest zorganizowana przez firmę Craft Event oraz członków Piwnego Klubu.W piątek od godziny 20:00 do 23:00 zapewni wyjątkową rozrywkę Kevlar. W sobotę na festiwalowej scenie o 20 zagra zespół z Wrocławia „Blackberry Brothers” (blues/rock).

Oprócz licznych rzemieślniczych browarów na festiwalu pojawią się też food trucki z jedzeniem z całego świata. Będzie również scena, na której zobaczycie nie tylko interesujących artystów, ale również  ekspertów, od których dowiecie się m.in. ile tak naprawdę kosztuje produkcja piwa, jak je degustować oraz od czego zacząć swoją przygodę z kraftem. W sobotę odbędzie się licytacja charytatywna na rzecz Zuzanny Sławskiej https://www.siepomaga.pl/zuzia-slawska .Będą licytowane wyjątkowe gadżety od wystawców: piwa limitowane, kufle itd.

To nie wszystko! Będą też degustacje i liczne konkursy z narodami.

Wstęp darmowy.

Godziny otwarcia:

  • Piątek – 15:00 – 22:00
  • Sobota – 12:00 – 22:00
  • Niedziela – 12:00 – 20:00.

Wydarzenie na FB: TUTAJ

Foto: Mat. prasowy