Wrocławscy funkcjonariusze zatrzymali 46-letniego obywatela Gruzji, który na terenie Wrocławia świadczył usługi przewozowe. Podczas jednego z kursów, mężczyzna usiłował doprowadzić pasażerkę do obcowania płciowego wbrew jej woli. Poszkodowana zgłosiła się na komisariat, gdzie ze szczegółami opowiedziała o zaistniałej sytuacji.

Do Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek zgłosiła się 23-letnia kobieta, mieszkanka stolicy Dolnego Śląska, która podróżowała późnym wieczorem 22 stycznia br. jedną z taksówek. Jak się później okazało, kierowca nie powinien nawet prowadzić tego pojazdu… Przede wszystkim w wyniku sprawy, która miała swój początek po zgłoszeniu pokrzywdzonej wrocławianki, wyszło na jaw, że mężczyzna aktualnie ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – relacjonuje st. asp. Aleksandra Freus z KMP we Wrocławiu.

Po ustaleniu okoliczności zdarzenia oraz zgromadzeniu materiału dowodowego policjanci zatrzymali mężczyznę, który przebywa aktualnie w areszcie. 46-latkowi został postawiony zarzut doprowadzenia wbrew woli kobiety do innej czynności seksualnej, a także zarzut niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Foto: KMP Wrocław