Pożytecznie, praktycznie, ale przede wszystkim ekologicznie – tak Wroclavia zaplanowała atrakcje dla odwiedzających centrum w sobotę 22 kwietnia w godz. 12:00-19:00. W programie z okazji Dnia Ziemi m.in. tworzenie ogrodu sąsiedzkiego, zbiórka elektroodpadów, edukacyjna gra terenowa, warsztaty tematyczne oraz potężna dawka zabaw i niespodzianek dla najmłodszych.

Dzień Ziemi świętowany jest 22 kwietnia na całym świecie, jego celem jest promowanie postaw proekologicznych. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Inwestuj w naszą planetę”. Wroclavia aktywnie włącza się w jego obchody, zapraszając do udziału swoich klientów, a do współorganizacji atrakcji – partnerskie firmy: Zielony Wrocław, Ekosystem, Fundację Odzyskaj Środowisko, MB Recycling oraz Elektryczne Śmieci.

We Wroclavii staramy się działać tak, jakby każdy dzień był „Dniem Ziemi” – podkreśla Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.Święto przypadające 22 kwietnia to szczególna okazja, by uhonorować naszą planetę, promując zrównoważony stylu życia. We Wroclavii na co dzień minimalizujemy negatywny wpływ na środowisko, m.in. zredukowaliśmy zużycie energii o 29% w stosunku do 2019 r., a także organizujemy charytatywne zbiórki odzieży i obuwia. W ramach współpracy z Too Good To Go, w 2022 r. uratowaliśmy prawie 10 tys. posiłków przed zmarnowaniem. Odpowiadamy tym samym na oczekiwania klientów, dla których istotna jest dbałość o planetę.

W sobotę 22 kwietnia we Wroclavii nastąpi prawdziwa kumulacja ekoatrakcji. Wydarzenie będzie miało miejsce w dwóch strefach – wewnętrznej w strefie Grand Plaza (obok Recepcji Wroclavii) oraz na zewnątrz, przed wejściem „Dąb”. Oto co przewidziano w programie:

Ogród sąsiedzki – warsztaty sadzenia i pielęgnacji roślin

Warsztaty to okazja, by dowiedzieć się, jak tworzyć piękne użytkowe kompozycje warzyw i ziół. Przed wejściem „Dąb” staną donice, w których pod okiem ogrodnika uczestnicy w każdym wieku stworzą roślinne dzieła. Po akcji trafią one do Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta, tak by ze zbiorów mogli korzystać podopieczni organizacji. Warsztaty z sadzenia i pielęgnacji roślin będą trwały od godziny 12:00 do 19:00.

Ekologiczna gra terenowa

Gra terenowa to zabawa dla rodzin z dziećmi, w której trzeba wykazać się sprytem i wiedzą ekologiczną. Zadanie drużyn to odnalezienie ukrytych na terenie centrum punktów edukacyjnych, udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące ochrony środowiska oraz jak najszybsze dotarcie do mety. Na uczestników zabawy czekają upominki, m.in.: karty podarunkowe Wroclavii, skrzydłokwiaty, zestawy eko i nagrody niespodzianki. Ekologiczna gra terenowa będzie trwać w godzinach od 12:00 do 19:00. Punkt rejestracji drużyn znajdzie się w strefie Grand Plaza.

Zbiórka elektroodpadów

Przed wejściem „Dąb” do Wroclavii, w godzinach od 12:00 do 15:00, firma MB Recycling udostępni specjalny kontener, do którego będzie można przekazywać drobne elektrośmieci (zużyte baterie, suszarki do włosów, miksery, drobną elektronikę etc.). Będzie to świetna okazja, aby w ekologiczny sposób, pozbyć się zalegających w domu niewielkich elektrourządzeń.

Warsztaty z pielęgnacji i renowacji obuwia

Warsztaty „Naprawiaj, nie wyrzucaj” będą prowadzone od godziny 12:00 do 19:00 w strefie Grand Plaza przez wrocławską firmę Pucybuty, która współpracuje z Wroclavią kolejny rok. Celem spotkania jest pokazanie uczestnikom, że odpowiednio pielęgnowane buty mogą służyć na lata, a nie sezon. Na warsztaty nie obowiązują zapisy.

Warsztaty i zabawy edukacyjne w strefie Ekosystem

Kolejną atrakcją wydarzenia będą warsztaty i zabawy edukacyjne dla rodzin z dziećmi, które poprowadzi Ekosystem. Najmłodsi dowiedzą się m.in. zasad segregacji śmieci oraz tego, jakie produkty powstają z recyklingu. Warsztaty będą prowadzone od godziny 12:00 do 19:00 w strefie Grand Plaza.

Kokedama – warsztaty z tworzenia wiszących kwiatów

Warsztaty skierowane są do miłośników japońskiego stylu ozdabiania przestrzeni kwitnącymi kompozycjami wiszącymi. Będą one prowadzone od godziny 12:00 do 19:00 w strefie Grand Plaza. Każdy uczestnik, pod okiem eksperta, wykona własną kokedamę, którą będzie mógł upiększyć swój dom.

Ekomilionerzy i warsztaty z tworzenia biżuterii

Partner wydarzenia, Fundacja Odzyskaj Środowisko, przygotował dla uczestników grę edukacyjną oraz warsztat z tworzenia biżuterii. Ekomilionerzy to zmodyfikowana formuła popularnych „Milionerów”, a pytania wystawią na próbę naszą znajomość z zakresu ekologii. W ramach drugiej atrakcji uczestnicy nauczą się projektować bransoletki i breloki w nurcie trash art, czyli z nieużywanych przedmiotów, które w sposób nieoczywisty mogą posłużyć jako biżuteria. Warsztaty będą prowadzone od godziny 12:00 do 19:00 w strefie Grand Plaza.

 

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z centrum handlowym Wroclavia.
Foto: mat. prasowe Wroclavia