Kiedyś był tutaj dziki parking, stare garaże i nieuporządkowane nabrzeża. Teraz są pomosty, przystań dla kajaków, jedyny w mieście wodny plac zabaw, tor wrotkarski i jeszcze więcej zieleni.

Przedmieście Oławskie wyraźnie się zmienia. Właśnie zakończyła się rewitalizacja nabrzeży rzeki Oławy między mostem Oławskim a Rakowieckim. Powstało tam wyjątkowe miejsce, a to nie wszystkie inwestycje, które miasto realizuje na tym osiedlu. Nabrzeża rzeki Oławy przeszły ogromną metamorfozę. Rowerzyści będą mogli przedostać się z centrum miasta, z pl. Społecznego, w kierunku Księża Małego, Tarnogaju i ominąć bezpiecznie ul. Traugutta korzystając z uroków nowej promenady.

1/18

 

Inwestycja na ponad kilometrowym nabrzeżu Oławy kosztowała blisko 15 milionów złotych. Pięć pochodzi z dofinansowania z UE. Prace trwały około roku a teraz możemy oglądać ich niezwykłe efekty. Nad rzeką pojawiły się drewniane pomosty, ławki, kosze na śmieci i oświetlenie. Ponad kilometrową przestrzeń między mostami połączyły ścieżki pieszo-rowerowe.

Foto: Miejsca we Wrocławiu

Źródło: Wrocław [Wroclove]