Rewitalizacja Bastionu Sakwowego trwa w najlepsze, a miłośnicy Wrocławia chętnie śledzą postępy prac i ciekawostki, które wychodzą na światło dzienne podczas remontu. W ostatnich dniach ekipa pracująca na Wzgórzu Partyzantów trafiła na stare fundamenty obiektu, które postanowiono zabezpieczyć i zachować.

Na Bastionie Sakwowym każdy dzień przynosi nam nowe niespodzianki. Tym razem odkryliśmy stare fundamenty obiektu. Będziemy chcieli je zachować. Pracuje przy nich archeolog, informację otrzymał konserwator zabytków, który nadzoruje prace – informują Wrocławskie Inwestycje.

W ramach prowadzonych prac skuto już tynki w podziemiach kolumnady, a aktualnie prowadzone jest osuszanie murów metodą iniekcji. Dzięki temu ściany zostaną wzmocnione.

Docelowo planowana jest tu kawiarnia. W miejscu, gdzie mogło być ukryte pomieszczenie, odkryliśmy tylko fragmenty dawnych stropów – dodają Wrocławskie Inwestycje.

Odnowiony Bastion Sakwowy będzie ponownie cieszyć oczy mieszkańców i turystów już w przyszłym roku. Koszt inwestycji, która jest dofinansowana z Polskiego Ładu, to prawie 27 milionów złotych. Prace nadzoruje Zarząd Inwestycji Miejskich.

Na Wzgórzu Partyzantów dużo się dzieje – trwa wyburzanie.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu