Świetna wiadomość dla wszystkich pasjonatów browarów rzemieślniczych. Branża małymi krokami powraca do dawnej rzeczywistości, czego znamiennym sygnałem jest Lotny Festiwal Piwa, który już we wrześniu odbędzie się we Wrocławiu na placu Iglica przy Hali Stulecia. Jak w zeszłym roku, impreza zaskoczy mocą atrakcji wszystkich miłośników dobrych trunków, lecz nie tylko.

Najsłynniejsze święto entuzjastów piwa

Lotny Festiwal Piwa to popularna impreza organizowana z myślą o osobach, dla których piwo to coś więcej niż tylko napój. Nie ulega przecież wątpliwościom, że współczesne kraftowe piwowarstwo to prawdziwa sztuka – wszyscy ci, którzy myślą podobnie, choć raz w życiu po prostu muszą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Lotny Festiwal Piwa w tym roku współpracuje z Wrocławskim Festiwalem Dobrego Piwa (największym piwnym festiwalem w Europie), który będzie miał swoją strefę. Kolejnymi partnerami jest FETA (organizator Festiwalu Piwa, Wina i Sera), który również będzie miał swoje stoiska, oraz Wrocławscy Ulicożercy, którzy zaopatrzą festiwal w najlepsze punkty gastronomiczne z kuchnią z całego świata.

Festiwal w dobie koronawirusa

W trosce o spokój uczestników imprezy w tym wymagającym okresie, formuła tegorocznego Lotnego Festiwalu Piwa została zmieniona. Organizatorzy stawiają na bezpieczeństwo; impreza zostanie podzielona na oddzielne strefy. Ci, którzy zechcą skosztować piwnych specjałów bez długotrwałego uczestnictwa w festiwalu, mają możliwość zakupienia kraftowych piw butelkowych na wynos, a tym samym – wsparcia polskiego browarnictwa.

Lotny Festiwal Piwa rozpocznie na placu Iglica przy Hali Stulecia w dniu 4 września o godzinie 15:00 i zakończy w niedzielę 6 września o 20:00.

 

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/886411348517904/?active_tab=about

 

Artykuł objęty patronatem medialnym