Wrocławianie zbierają na krasnala dla pana Kazimierza Wojnowskiego, który stanie w miejscu, gdzie przez kilkadziesiąt lat działał jego sklep i miała siedzibę jego fundacja, która pomogła wielu osobom w całej Polsce i poza granicami.

 

To było kilkadziesiąt lat wspaniałej pracy poświęconej nie tylko dla lokalnej społeczności najmłodszych wrocławian, ale również dla wielu ludzi w całej Polsce i poza granicami. Dziś pawilon przy ulicy Piastowskiej stoi pusty, ale internauci nie zapominają o panu Kazimierzu Wojnowskim i postanowili na jego cześć postawić w tym miejscu wrocławskiego krasnala.

Kilka dni temu na jednej z grup na portalu społecznościowym udostępniono zdjęcie pustego pawilonu. Ktoś napisał, że pan Kazimierz przeszedł na zasłużoną emeryturę. Od razu rozgorzała dyskusja, ludzie zaczęli wspominać pana Kazimierza, jego sklep i to co robił dla sąsiadów – zarówno tych bliskich jak i dalekich.

 

Każdy z Was może dołożyć się do krasnala. Więcej szczegółów dotyczących zrzutki znajdziecie na: https://zrzutka.pl/52gark

 

 

Foto: MiejscaWeWroclawiu.pl

Tekst: Zrzutka