Od soboty (22 stycznia) przejazd samochodów przez skrzyżowanie ul. Milenijnej i Popowickiej ma odbywać się bez większych utrudnień. Zakończyła się tam właśnie przebudowa, w ramach której powstało m. in. torowisko tramwajowe. W związku z ukończeniem tego etapu prac zmienią się rozkłady poszczególnych linii autobusowych.

Zakończenie remontu skrzyżowania, to jednak nie koniec prac na tym obszarze.

W najbliższych tygodniach będą trwały jeszcze prace przy chodnikach czy drogach rowerowych. Pewnie będziemy musieli poprawić oznakowanie poziome, bo warunki pogodowe ostatnio nas nie rozpieszczają – informuje spółka Wrocławskie Inwestycje.

Kolejne prace, zaplanowane w ramach realizacji inwestycji – tramwaj na Popowice, to:

  • przebudowa potężnego kolektora ściekowego na ul. Popowickiej,
  • przebudowa rozjazdu na skrzyżowaniu Legnicka/Milenijna,
  • przebudowa łuków na skrzyżowaniu Milenijna/Lotnicza,
  • przebudowa skrzyżowania ul. Popowickiej z Wejherowską oraz ul. Popowickiej z Białowieską.

– Oprócz torowiska przebudujemy tam sieci podziemne, wybudujemy nowe jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych, drogi i przejazdy rowerowe – dodaje spółka Wrocławskie Inwestycje.

Tramwaj na Kozanów ma wrócić wiosną, natomiast tramwajem na Popowice będzie można pojechać pod koniec 2022 roku.

Zmiany dotyczące rozkładów linii inii C, 101, 102, 103, 104, 119, 122, 126, 127, 128, 129, 140, 143, 319, 731 i kursów nocnych linii 245, które zostaną wdrożone od 22 stycznia (sobota), są następujące:

Linie C, 103, 104, 127 i 245

Autobusy linii C, 103, 104, 127 i 245 wracają na swoje stałe trasy przejazdu w obrębie skrzyżowania ulicy Popowickiej i Milenijnej i w obu kierunkach będą kursowały przez ulicę Popowicką i Starogroblową.

Linie 101, 140 i 731

Autobusy linii 101 jadące z Leśnicy do przystanku „Kwiska” przy ulicy Legnickiej (przy zajezdni) będą kursowały objazdem przez ulicę Milenijną i Legnicką z pominięciem przystanku „Wejherowska”.

Autobusy linii 140 jadące z pętli przy ul. Ślazowej do przystanku „Kwiska” przy ulicy Legnickiej (przy zajezdni) będą kursowały objazdem przez ulice Milenijną i Legnicką z pominięciem przystanku „Wejherowska”.

Autobusy linii 731 jadące z pętli „Stadion Wrocław (Królewiecka)” do przystanku „Kwiska” przy ul. Legnickiej (przy zajezdni) będą kursowały przez ulice Milenijną i Legnicką.

Linia 102

Autobusy linii 102 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu w obu kierunkach i będą kursowały przez ulicę Legnicką i Milenijną.

Linie 119, 129, 143 i 319

Autobusy linii 119, 129, 143 i 319 jadące od strony Mostu Milenijnego w kierunku ulicy Na Ostatnim Groszu będą kursowały objazdem od ulicy Mostu Milenijnego przez ulicę Milenijną i Legnicką do przystanku „Kwiska” przy zajezdni z pominięciem przystanku „Wejherowska”.

W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku Sołtysowic, Poświętnego, Lipy Piotrowskiej i ulicy Kamieńskiego autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Kwiska”, który zlokalizowany jest przy ulicy Legnickiej (wspólny przystanek autobusowo-tramwajowy w kierunku centrum miasta) i dalej objazdem przez ulicę Legnicką i Milenijną z pominięciem przystanku „Wejherowska”.

Linie 122 i 128

Autobusy linii 122 i 128 jadące od strony ulicy Długiej w kierunku ulicy Na Ostatnim Groszu nadal będą kursowały objazdem od ulicy Popowickiej przez ulicę Rysią do ulicy Legnickiej z pominięciem przystanku „Wejherowska”.

W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku Dworca Autobusowego i Zakrzowa autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Kwiska”, który zlokalizowany jest przy ulicy Legnickiej (wspólny przystanek autobusowo-tramwajowy w kierunku centrum miasta) i dalej objazdem przez ulice Legnicką i Milenijną do ulicy Popowickiej.

Linia 126

Autobusy linii 126 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu w obu kierunkach i będą kursowały przez ulicę Lotniczą, Milenijną i Pilczycką.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu