Na początku tygodnia informowaliśmy o utrudnieniach w ruchu związanych z realizacją zdjęć do filmu „Silent Twins” na osiedlu Pracze Odrzańskie. Dziś ekipa filmowa przenosi się do centrum.

Film pt. „Silent Twins” kręcony we Wrocławiu, to najnowsze dzieło Agnieszki Smoczyńskiej. To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia bliźniaczek – June i Jennifer Gibbons, które odmówiły komunikacji ze światem zewnętrznym. Z czasem ich relacja przerodziła się w toksyczny związek – niebezpieczny zarówno dla nich, jak i dla ich otoczenia.

Główne role zagrają: Letitia Wright, brytyjska aktorka znana z filmów: „Avengers: Koniec gry”, „Czarna pantera” i serialu „Czarne lustro” oraz Tamara Lawrance znana z produkcji „Na plaży Chesil”.

Od 8 do 12 lutego zdjęcia realizowane były przy ul. Piwowarskiej, natomiast w sobotę 13 lutego, ekipa filmowa będzie pracować na Przedmieściu Świdnickim, przy nasypie kolejowym. W związku z tym, po obu stronach ul. Bogusławskiego, na odcinku od ul. Powstańców Śląskich do ul. Komandorskiej, będzie obowiązywał zakaz parkowania. Miejsca zajmie zaplecze techniczne ekipy filmowej.

Rozpoczyna się sezon filmowy we Wrocławiu, mieszkańców czekają utrudnienia.

Foto: Zbiory Fotopolska