We Wrocławiu odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Bluesowego, organizowanego przez klub muzyczny Vertigo. Przez cały tydzień w różnych punktach miasta, będzie można posłuchać bluesowej muzyki na żywo.

Vertigo Summer Blues Festival to wydarzenie dla wszystkich wielbicieli muzyki, zabawy, miejskich podróży oraz pięknych miejsc. Organizatorzy Festiwalu chcą, aby uczestnicy koncertów zobaczyli swoje ulubione miejsca z innej perspektywy, tym razem – perspektywy bluesa! Zapowiada się zatem tygodniowe święto z bluesem i gorącym gitarowym brzmieniem.

Festiwal rozpocznie się w poniedziałek (7 września) na jednej z ulubionych wrocławskich miejskich plaż – ZaZoo Beach Bar, gdzie zagra HooDoo Band.

Wtorek (8 września) to czas na dwa koncerty: jeden w nowym miejscu na planie festiwali muzycznych – HALA Świebodzki – bar & food court na Dworcu Świebodzkim, gdzie zagrają jedni z najlepszych bluesmanów w Polsce:  J.J. Band.

Równolegle odbędzie się koncert z dźwiękami prosto z Chicago granymi przez zespół Outsider, którego będzie można posłuchać płynąc statkiem Wratislavia.

Środa (9 września) to spotkanie z Nowym Orleanem na dachu Hotel Monopol Wrocław. Zagrają Gawroński/Zarecki New Orleans Ensamble.

Czwartek (10 września) to piękna sala koncertowa Hotelu The Bridge Wroclaw – MGallery i koncert pamięci legendarnej grupy Breakout. Muzycy zagrają pod przywództwem Kazika Pabiasza.

W piątek (11 września) w Vertigo Jazz Club & Restaurant  odbędzie się niepowtarzalne spotkanie z TheCrackers. Funk, Soul a przede wszystkim Blues to tylko część repertuaru, jaki The Crackers przygotowali na ten wieczór.

Sobota (12 września) to piękny koncert w cudownych okolicznościach przyrody. Bartek Miarka razem z Sebastianem Riedelem zagrają na plaży miejskiej – Babie Lato Partynice na Torze Wyścigów Konnych Partynice.

Niedziela (13 września) to ponownie dwa koncerty. Na początek Wyspa Daliowa, gdzie pojawią się muzycy z VV Project – zespół doskonale znany ze sceny Vertigo, któremu przewodzi Valentina Vatutina. A wieczorem nowe miejsce – Marina Kleczków i szalona zabawa z Boogie Boys.

 

Koncerty w ramach pierwszej edycji Vertigo Summer Blues Festival:

7 września poniedziałek godzina 20:00 

ZaZoo Beach Bar

HooDoo Band

8 września wtorek

godzina 20:00

HALA Świebodzki – bar & food court – DWORZEC Świebodzki

J..J. Band

godzina 20:00

Statek Wratislavia – Restauracja „Z Nurtem”

Outsider

9 września środa godzina 20:00

Hotel Monopol Wrocław

Zarecki/Gawroński New Orleans Ensamble

10 września czwartek godzina 20:00 

The Bridge Wroclaw – MGallery

Breakout Night by Kazik Pabiasz

11 września piątek godzina 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant

TheCrackers

12 września sobota godzina 19:00

Babie Lato Partynice

Sebastian Riedel & Bartek Miarka

13 września niedziela

godzina 14:00

Wyspa Daliowa

VW PROJECT

godzina 19:00

Marina Kleczków

Boogie Boys

 

Artykuł objęty patronatem medialnym