W ostatnich dniach kwietnia, wrocławska ulica Radosna stała się radosna nie tylko z nazwy, ponieważ w związku z zajęciem drugiego miejsca w plebiscycie na Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce, w ogródku przy blokach pojawiła się nagroda – wielka donica kwiatowa.

Plebiscyt Terra Flower Power ma na celu wyłonienie i nagrodzenie miast, które w danym roku stworzyły najpiękniejsze dekoracje kwiatowe w swojej lokalnej przestrzeni. Poza tym jest on podsumowaniem całego roku prac nad tym, by miejska przestrzeń stawała się bardziej przyjazna dla mieszkańców.

W dziewiątej edycji plebiscytu wzięło udział ponad 50 miejscowości, a internauci oddali tysiące głosów. Zgodnie z wynikami, drugie miejsce zajął Wrocław i ogródek miejski przy ul. Radosnej, którego twórcą jest pan Jan Kowal, mieszkaniec tamtejszego osiedla.

Pan Jan mieszka przy ul. Radosnej już ponad 45 lat i to on jest pomysłodawcą podwórka pełnego zieleni. Z jego inicjatywy początkowo powstała skarpa z gruzów, która na przestrzeni lat zamieniła się w skarpę porośniętą różnego rodzaju kwiatami i krzewami. Ogródek, w którym p. Jan tworzy m. in. aranżacje z żywopłotów jest także jedną z atrakcji Wrocławia, a wielu mieszkańców przyjeżdża tu by podziwiać unikalną, zieloną przestrzeń.

 

Praca Pana Jana została doceniona, a dzięki głosom oddanym w ramach plebiscytu, do ogrodu miejskiego o który dba, trafiła wielka donica kwiatowa wraz z wybranymi gatunkami roślin. Donica ma poszerzony rant, dzięki czemu będzie pełniła funkcję ławki dla tych, którzy zechcą przysiąść na chwilę by podziwiać piękną przyrodę.

 

Foto: Spółdzielnia Mieszkaniowa Wrocław-Południe