We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie dziewięciu najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) 21. Przegląd Sztuki SURVIVAL

Swoje prace zaprezentuje ponad 40 osób artystycznych z kraju i zagranicy, odnosząc się do hasła Przeglądu – „Erzac”. W programie, oprócz wystawy głównej, znalazły się oprowadzania kuratorskie i spotkania w ramach Sceny społecznej. Fundacja przygotowała także bogaty program dostępnościowy uwzględniający język migowy i „ciche godziny” – zwiedzania dla osób wysoko wrażliwych. Wstęp na SURVIVAL jest bezpłatny. Na oprowadzania obowiązują zapisy.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz szczegółowy program można znaleźć TUTAJ. 

Gdzie: Zajezdnia Popowice, ul. Legnicka 65A
Kiedy: piątek-wtorek (23-27 czerwca)

2.) Święto Wrocławia 2023

Święto Wrocławia obchodzone jest 24 czerwca, ale wydarzenia z tej okazji organizowane są przez kilkanaście dni. W tym roku świętowanie rozpoczęło się już 12 czerwca. W najbliższy weekend będzie można m. in. obejrzeć występy artystów w ramach festiwalu CYRKOPOLE, posłuchać koncertów czy wziąć udział w Przeglądzie Sztuki SURVIVAL.

Szczegółowy program Święta Wrocławia jest dostępny TUTAJ. 

Gdzie: różne lokalizacje
Kiedy: środa-niedziela (21-25 czerwca)

3.) Dzień Psa VI – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu

W programie m.in.:

  • adopcje,
  • konkursy (między innymi na psią Miss i Mistera),
  • porady behawiorysty i groomera,
  • kiermasz charytatywny,
  • fotobudka,
  • spacer adopcyjny z Wolontariuszami,
  • wykłady i inne

Akcja to również okazja do odwiedzenia schroniska i zobaczenia zwierzaków, które aktualnie czekają na nowych podopiecznych. Jest ich już ponad 350, a w stadzie w większości są psy i koty, ale również… świnki wietnamskie! Pracownicy oraz Wolontariusze schroniska chętnie opowiedzą o podopiecznych i procedurach adopcyjnych.

Gdzie: TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, ul. Ślazowa 2
Kiedy: niedziela 25 czerwca, godz. 11:00-15:00

4.) Kino letnie – Wrocław Fashion Outlet

W ramach rozgrzewki przed festiwalem mBank Nowe Horyzonty centrum Wrocław Fashion Outlet zaprasza na cztery bezpłatne pokazy filmowe, którym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje: muzyka na żywo, konkursy z nagrodami i foodtrucki.

W ramach pierwszego z seansów, zaplanowanego na sobotę (24 czerwca), widzowie będą mogli obejrzeć wielokrotnie nagradzany obraz „Piosenki o miłości” w reżyserii Tomasza Habowskiego. Wydarzenie rozpocznie się jednak nieco wcześniej, o 20:00, od koncertu jazzowego zespołu CSW trio z muzyką inspirowaną kinowymi dziełami.

Gdzie: Wrocław Fashion Outlet, ul. Graniczna 2
Kiedy: sobota 24 czerwca, start o godz. 19:30

5.) XIV Festiwal Wysokich Temperatur | Sztuka z iskrą

23 czerwca Wrocław stanie się ponownie najgorętszym miastem! Tego dnia startuje czternasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Wysokich Temperatur, który organizowany jest przez wrocławską Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta. Jest to jedyna w Polsce otwarta impreza artystyczna, podczas której mistrzowie pracy z ogniem dzielą się wiedzą i doświadczeniem z publicznością, prezentując swoją pracę niejako „od kuchni” – piszą organizatorzy.

Szczegółowy program Święta Wrocławia jest dostępny TUTAJ.  

Gdzie: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, ul. Traugutta 19/21
Kiedy: (piątek-niedziela) 23-25 czerwca

6.) Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, będą odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

23 czerwca 2023 (piątek)
godz. 21:45 Dzień Dobry Marilyn. Czas trwania pokazu: 12:46 min

24 czerwca 2023 (sobota)
godz. 21:45 Katedra Demokracji. Czas trwania pokazu: 14:40 min

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek-sobota (23-24 czerwca)

7.) Niedziela w Parku Śniadaniowym – Park Andersa

Zapraszamy na kolejny sezon z niedzielnymi śniadaniami w Parku Andersa! To czas słonecznych poranków, towarzyskich spotkań przy pysznych śniadaniach na trawie z kieliszkiem Prosecco… Jeżeli chcecie pięknie i smacznie rozpocząć niedzielę, nie zastanawiajcie się dłużej – odwiedźcie nas! Oprócz wystawców z różnorodną ofertą śniadaniową i lunchową, możecie liczyć na rozmaite animacje dla dzieci i dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno pod względem jedzenia jak i aktywności – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Park Andersa (tuż obok ForestBaru przy ul. Kamiennej 7)
Kiedy: niedziela 25 czerwca, godz. 9:00-16:00

8.) Nasza Śmierć – wystawa Dizajn BWA

Anja Franczak zaprasza nas do kontaktu z naszą śmiercią. W ramach wystawy-procesu będziesz mógł/mogła zbliżyć się do swojej śmiertelności, witając ją przyjaźnie. W przestrzeni galerii odbędą się indywidualne sesje z Anją, spotkania Death Cafe, wykłady i warsztaty. Przez dwa tygodnie będzie można stać się nie tylko świadkiem, ale i uczestnikiem procesu transformacji – piszą organizatorzy.

Gdzie: Dizajn BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2-4
Kiedy: 11-25 czerwca

9.) Kino Plenerowe na Nocnym Targu

Co niedzielę od godziny 21:00 będziecie mogli wpaść do Nas na seans filmowy w plenerze! Niedzielny relaks na leżakach z orzeźwiającymi drinkami, piwkamii i pysznym jedzonkiem! Brzmi cudownie! Mamy do wypożyczenia również planszówki, które umilą Wam jeszcze bardziej leniwe niedziele na Nocnym Targu – piszą organizatorzy.

Niedziela (25 czerwca), godz. 21:00 – Mordercza Opona, reż. Mr.Oizo

Gdzie: Nocny Targ Tęczowa, ul. Tęczowa 65
Kiedy: niedziela 25 czerwca, godz. 21:00

 

Foto: mat. Wrocław Fashion Outlet