Jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na wyremontowanie Mostów Trzebnickich, zlokalizowanych w północnej części miasta.

Mosty Trzebnickie to zabytkowe obiekty, wybudowane na początku XX wieku, które zapewniają komunikację między Kleczkowem a Różanką i Karłowicami. Lata eksploatacji sprawiły, że konieczne jest wykonanie takich prac jak wzmocnienie podpory, wymiana łożyska, położenie nowych powłok antykorozyjnych, naprawa nawierzchni chodników i jezdni, a także remont torowiska i trakcji przebiegających przez mosty.

Aktualnie prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk poinformował, że wkrótce zostanie ogłoszony przetarg, a prace projektowe zajmą przynajmniej rok. Natomiast w pierwszym kwartale 2021 roku, do informacji publicznej ma zostać podana nazwa biura projektowego, które zrealizuje to zadanie.

W ostatnim czasie Wrocław prężnie działa w temacie remontu mostów – poszukiwany jest wykonawca renowacji Mostu Zwierzynieckiego, trwają także zaawansowane prace przy Mostach Pomorskich, o których można przeczytać tutaj:

Rusza remont mostu Pomorskiego Południowego.

Tekst: CWC
Foto: Zdium