Lato cały czas trwa, a wysokie temperatury i słoneczna aura zdecydowanie sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu i rodzinnym spacerom. Aby ułatwić rodzicom wybór miejsca na zabawy ich pociech, postanowiliśmy odwiedzić kolejne trzy wrocławskie place zabaw, które robią wrażenie na odwiedzających.

1.) Plac zabaw „Konikowo”

„Konikowo” zostało wybrane do realizacji w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest to tematyczny plac zabaw, nawiązujący do znajdującego się tuż obok toru wyścigów konnych. W związku z tym na jego terenie można znaleźć drewniane konie i kucyki, a także huśtawki, bujaczki, zjeżdżalnie i tunele.

Plac zabaw powstał w 2021 roku i jest bardzo zadbany. Co więcej, nieopodal wytyczono zielone ścieżki spacerowe, dzięki czemu po zabawie można udać się na relaksujący spacer.

Lokalizacja: teren Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice (ul. Zwycięska 2)

Do „Konikowa” można dojechać:

  • samochodem – parking znajduje się na terenie WTWK Partynice,
  • autobusem komunikacji miejskiej – przystanek „Partynice (tor wyścigów konnych)”, linie nr 113 i 249
  • pociągiem – stacja „Wrocław Partynice”

2.) Plac zabaw „Kuźnia Piratów”

„Kuźnia Piratów” również powstała dzięki Wrocławskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Motywem przewodnim placu zabaw jest morze, co stanowi nawiązanie do nazw ulic na osiedlu Kuźniki – pochodzą one od nadmorskich miejscowości.

Główną atrakcją jest olbrzymi drewniany piracki statek oraz zjeżdżalnie, siatki linowe, tunele, huśtawki oraz latarnia morska ze ścianką do wspinaczki. Przy placu można także znaleźć miejsce do odpoczynku i miejską toaletę, a w niedalekiej odległości powstał pumptrack dla miłośników jazdy na rowerach, hulajnogach czy deskorolkach.

Lokalizacja: Kuźniki, ul. Hermanowska

Do „Kuźni Piratów” można dojechać:

  • samochodem – w okolicy można zaparkować za darmo,
  • autobusem komunikacji miejskiej – przystanek „Kuźniki”, linie nr 122, 126, 142, 246 i 247 (około 550 metrów do przejścia)
  • pociągiem – stacja „Wrocław Kuźniki” (około 800 metrów do przejścia)

3.) „Wodny plac zabaw”

Plac zabaw z licznymi atrakcjami związanymi z wodą, np. pompa, dzięki której samodzielnie można napełnić wybrane urządzenia wodą. Są również huśtawki, bujaczki, siatki linowe do wspinania oraz drewniane leżaki do wypoczynku.

Na terenie placu można również pograć w szachy, na dedykowanych tej grze stolikach. Mieści się tu również tor wrotkarski i miejska toaleta. Ze względu na bliskość Oławy i otaczającą rzekę zieleń, teren sprzyja spacerom i piknikom.

Lokalizacja: Żabia Ścieżka (nad rzeką Oława)

Do „Kuźni Piratów” można dojechać:

  • samochodem – w okolicy można zaparkować za darmo,
  • tramwajem – przystanek „pl. Zgody (Muzeum Etnograficzne)”, linie nr 3 i 5

O trzech poprzednich placach zabaw: „Średniowiecznym Wrocławiu”, „Parku Mamuta” oraz placu zabaw w Parku Zachodnim można przeczytać w artykule: https://miejscawewroclawiu.pl/trzy-najlepsze-place-zabaw-we-wroclawiu-wideo/

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu