Słońce pojawia się we Wrocławiu coraz częściej, a temperatury rosną. Przyjemna aura zdecydowanie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu i rodzinnym spacerom. Aby ułatwić rodzicom wybór miejsca na zabawy ich pociech, postanowiliśmy odwiedzić trzy wrocławskie place zabaw, które robią wrażenie.

1.) Plac zabaw „Średniowieczny Wrocław”

„Średniowieczny Wrocław” został wybrany do realizacji w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest to tematyczny plac zabaw, nawiązujący do wieków średnich, w związku z czym główną atrakcją, z jakiej można korzystać od 1 marca 2023 roku, jest sporych rozmiarów grodzisko.

W przyszłości na terenie placu zabaw powstanie jeszcze park linowy, tyrolka, baszty oraz trampoliny. Planowane są także kolejne nasadzenia.

Lokalizacja: park Tysiąclecia (ul. Rogowska 147)

Najwygodniejszą drogą dojścia do „Średniowiecznego Wrocławia” jest nowo zbudowana alejka w Parku Tysiąclecia od ulicy Sukielickiej, do której można dojechać od ul. Żernickiej lub ul. Rogowskiej. Należy jednak pamiętać o tym, że na ul. Rogowskiej trwają obecnie prace związane z budową TAT i jest ona częściowo zamknięta. Samochód można zaparkować przy torze wrotkarskim i skateparku.

Można także dojechać komunikacją zbiorową – przystanek Kołobrzeska lub Zemska.

Alternatywne dojścia: od ul. Granicznej, ul. Strzegomskiej i ul. Rogowskiej.

Idąc od ul. Granicznej, należy kierować się w stronę siłowni, a za nią na kładkę nad Ślęzą. Za kładką jest wydeptana, nieutwardzona ścieżka prosto do placu zabaw.

Od ul. Strzegomskiej i ul. Rogowskiej należy wejść w alejki na ogródkach działkowych, a następnie kontynuować spacer ścieżką wzdłuż nasypu kolejowego. W pewnym momencie droga rozdziela się – na lewo prowadzi do nielegalnego przejścia przez tory kolejowe, gdzie można dostać mandat. Należy więc wybrać drogę po prawej stronie – po przejściu kilkuset metrów pojawi się wiadukt pod nasypem, za którym trzeba skręcić w lewo, a plac zabaw wyłoni się za około 200 metrów.

2.) Park Mamuta

Park Mamuta to również projekt, który został zrealizowany dzięki Wrocławskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Największą atrakcją parku jest ogromny mamut mający 8 metrów wysokości. Konstrukcja stanowi plac zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym. Na jego terenie znajdują się dwie duże zjeżdżalnie w kształcie mamucich ciosów. Samych wejść jest kilka i każde z nich prezentuje zupełnie inny poziom trudności. Na zewnątrz po obu stronach znajdują się ścianki wspinaczkowe. Wokół mamuta rozstawione są także huśtawki i piaskownica.

Lokalizacja: ul. Marcina Bukowskiego (nieopodal parku Grabiszyńskiego, po drugiej stronie rzeki Ślęza)

Do Parku Mamuta można dojechać:

  • tramwajem do pętli tramwajowej Oporów,
  • autobusem na przystanek przy ul. Solskiego lub do pętli autobusowej Aleja Piastów,
  • samochodem do parkingu przy pętli tramwajowej,
  • rowerem od parku Grabiszyńskiego i alei Romera (przez most na jazie) lub od strony osiedla Oporów – od ul. Bukowskiego.

3.) Plac zabaw w parku Zachodnim

Plac zabaw z licznymi atrakcjami, takimi jak ścianka wspinaczkowa, karuzele, zjeżdżalnie czy piaskownica. Młodzież i dorośli mogą także korzystać z siłowni plenerowej. Ze względu na urządzenia, jakie można znaleźć na miejscu, teren ten jest idealny do wspólnego spędzania czasu całą rodziną.

Lokalizacja: park Zachodni (między ul. Pilczycką i ul. Zachodnią)

Do placu zabaw można dojechać komunikacją miejską – przystanek autobusowy lub tramwajowy Kolista, a także samochodem. Auto najlepiej zaparkować na terenie pobliskich osiedli.

Zobacz, jak wyglądają najlepsze place zabaw we Wrocławiu:

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu