Jak informuje spółka Wrocławskie Inwestycje, budowa Alei Wielkiej Wyspy wkracza w decydującą fazę. W nocy z soboty na niedzielę (13/14 maja) zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza, al. Paderewskiego i Alei Wielkiej Wyspy, a kierowcy pojadą objazdem. Utrudnienia potrwają kilka miesięcy.

Kierowcy pojadą objazdem prowadzącym Aleją Wielkiej Wyspy od ul. Mickiewicza do ulicy Olszewskiego zarówno do centrum miasta, jak i w kierunku Swojczyc. Skrzyżowanie al. Paderewskiego i Mickiewicza będzie w tym czasie nieprzejezdne.

To jedno z czterech skrzyżowań nowej alei z istniejącą infrastrukturą. Dwa z nich – z ul. Dembowskiego oraz ul. Olszewskiego i Wróblewskiego zostały już przebudowane. Teraz wykonawca przebuduje układ drogowy i sieci podziemne na skrzyżowaniu al. Paderewskiego oraz Mickiewicza. Planowane zakończenie prac na tym odcinku to ostatni kwartał tego roku. Wtedy też skorzystamy z całej AWW, która połączy ul. Mickiewicza z ul. Krakowską i al. Armii Krajowej – wyjaśniają Wrocławskie Inwestycje.

Ruch tramwajowy na Sępolno pozostanie utrzymany przez cały okres czas prac prowadzonych na skrzyżowaniu.

Zmiany w kursowaniu lini autobusowych MPK

Autobusy linii 115 i kursy nocne linii 259 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od ulicy Mickiewicza przez nową Aleję Wielkiej Wyspy, ulicę Olszewskiego, Wróblewskiego, most Zwierzyniecki i ulicę Curie-Skłodowskiej do placu Grunwaldzkiego.

Autobusy linii 145, 146 i 315 będą kursowały w obu kierunkach od ulicy Dembowskiego przez nową Aleję Wielkiej Wyspy do ulicy Olszewskiego (z pominięciem ulicy Tramwajowej).

Przy skrzyżowaniu nowej, wybudowanej Alei Wielkiej Wyspy z ulicą Dembowskiego oraz ulicą Olszewskiego zostaną uruchomione nowe przystanki autobusowe.

 

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje