W obrębie przystanków „Bzowa- Centrum Zajezdnia” rozpoczęło się już wdrażanie organizacji ruchu zastępczego, które jest związane z planowaną budową peronów wiedeńskich. Na ten moment wygrodzenia i zastawy pojawiły się wyłącznie w obrębie chodnika i nie powodują żadnych ograniczeń w ruchu samochodowym.

Budowa peronów wiedeńskich zwiększy komfort podróży pasażerskich, zwłaszcza osobom o szczególnych potrzebach. Podniesienie jezdni do poziomu chodnika umożliwi wygodne dojście do wagonu, jak też komfortowe wsiadanie i wysiadanie. Takie rozwiązanie przyczyni się również do spowolnienia ruchu i zwiększenia bezpieczeństwa pieszych – wyjaśnia Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

Zakres prac obejmuje roboty drogowe, reorganizację zieleni, budowę odwodnienia, organizację ruchu zastępczego i docelowego.

Dokumentację projektową przygotowała pracownia projektowa KBH Inwestycje, natomiast wybrany w ramach przetargu wykonawca to wrocławska firma ZABERD. Koszt budowy przystanków to 1,6 mln złotych, a zadanie jest finansowane ze środków Gminy Wrocław. Prace mają zostać ukończone w ciągu 4 miesięcy od momentu podpisania umowy.

 

Foto: mat. ZDiUM