Iście letnia pogoda sprawia, że chętnie wychodzimy z domów. Przy okazji poszukujemy wydarzeń, które pozwalają na przyjemne spędzenie wolnego czasu, którego najwięcej mamy oczywiście podczas weekendu. Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach.

1. Targi roślin – „Targi Moja Roślina”

Jak zapewniają organizatorzy, na miejscu pojawi się wyjątkowy wybór roślin, które zostaną dostarczone przez zaufanych hodowców. Uczestnicy targów będą mieli możliwość zakupienia roślin o różnych wysokościach i rozwijających się w różnych środowiskach, m.in.: odmiany kaktusów, sukulentów oraz roślin tropikalnych. Dostępne będą także osłonki i doniczki, których ceny rozpoczynać się będą od 10 zł.

Gdzie: Hala Świebodzki, pl. Orląt Lwowskich 20B
Kiedy: czwartek 17 czerwca, godz. 12:00-21:00, piątek 18 czerwca, godz. 12:00-21:00, sobota 19 czerwca, godz. 12:00-21:00.

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

2. Gitarowy Rekord Świata

Już w sobotę, 19 czerwca, Największa Gitarowa Orkiestra Świata pod wodzą Leszka Cichońskiego po raz 19. spróbuje pobić rekord we wspólnym graniu utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Tegoroczna edycja Gitarowego Rekordu Świata odbędzie się hybrydowo – na wrocławskiej Pergoli w kompleksie Hali Stulecia oraz w sieci. Wystąpią m.in. Jan Borysewicz, Grzegorz Skawiński, Piotr Bukartyk, Adam Palma i Krzesimir Dębski, a online zaśpiewają Grzegorz i Patrycja Markowscy.

Gdzie: Wrocławska Pergola, ul. Wystawowa 1
Kiedy: sobota 19 czerwca, rozpoczęcie o godz. 12:00

Transmisję online z wydarzenia będzie można na naszym portalu w sobotę od godz. 10:00:

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

3. Festiwal Kawy

Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że już w najbliższy weekend przeleją się hektolitry gorącej kawy, dripów na lodzie i cold brew. Pogoda również jest już zamówiona, wrocławski Browar zalany będzie słońcem, a wszyscy zainteresowani będą mogli spotkać się przy filiżance ulubionej kawy i spędzić miło czas.

Gdzie: Browar Mieszczański, ul. Hubska 44
Kiedy: 19-20 czerwca (sobota-niedziela), godz. 10:00-18:00

4. Wyprzedaż Garażowa

Kolejna edycja wyprzedaży garażowej, podczas której uczestnicy miło spędzą czas, a przede wszystkim puszczą w obieg rzeczy zalegające w szafach i garażach. Organizatorzy przypominają że każdy wystawca powinien samodzielnie zorganizować swoje stoisko, a następnie po sobie posprzątać. Istnieje również możliwość wypożyczenia stołu, ale ich ilość jest bardzo ograniczona, dlatego lepiej zabrać ze sobą własny składany stolik, koc, plandekę itp.

Gdzie: Czasoprzestrzeń (dawna Zajezdnia Dąbie), ul. Tramwajowa 1-3
Kiedy: niedziela 20 czerwca, godz. 10:00-20:00

5. Wrocławski Teatr Plenerowy

Spektakle na łonie natury, podczas których sceną jest trawnik, widownia zasiada na leżakach, a teatr rodzi się pomiędzy aktorami a publicznością. Tegoroczna edycja zadedykowana jest Tadeuszowi Różewiczowi, poecie i dramaturgowi, honorowemu obywatelowi Wrocławia, którego setna rocznica urodzin przypada właśnie na 2021 rok. Aby uczcić pamięć poety, sztuka która będzie odrywana przez aktorów, to dramat autorstwa Różewicza pt. „Kartoteka”.

Gdzie: Park Staszica, lokalizacja na polanie obok kontenera ESK
Kiedy: niedziela 20 czerwca, godz. 18:00

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

6. Jarmark świętojański

Drewniane domki ustawione na ulicach wrocławskiego Rynku, które oferują odwiedzającym artykuły przemysłowe, rękodzieło i rzemiosło, dekoracje i ozdoby, ceramika, biżuteria, mydła i kosmetyki naturalne, ręcznie szyte zabawki z naturalnych materiałów, wyroby regionalne (w tym góralskie), kubki pamiątkowe z nadrukiem, pamiątki, wyroby ze szkła, świece, metaloplastyka, galanteria, torby, odzież artystyczna. Dostępne są również artykuły spożywcze – regionalne sery i wędliny, pieczywo i wypieki, konfitury, miody, nalewki, wyroby czekoladowe i słodycze, zioła i przyprawy, kawy i herbaty, produkty naturalne i wegańskie.

Gdzie: wrocławski Rynek
Kiedy: 21 maja – 28 czerwca

7. Strefa Kibica w Kiełczowie

Strefa kibica w Kiełczowie umożliwia komfortowe śledzenie sportowych emocji pod ogromnym namiotem o powierzchni 400 mkw., na ścianie wizyjnej w rozmiarze 5/3 m, gwarantującej wysoką jakość obrazu i dobrą widoczność z różnych miejsc. Dodatkowo, na zainteresowanych czekają trybuny i leżaki, a przed meczami Polaków zaplanowane są studia przedmeczowe z atrakcyjnymi gośćmi i konkursy z nagrodami. W ramach strefy wydzielono także przestrzeń gastronomiczną z bogatą ofertą food trucków. W ofercie znajdują się m.in. burgery, frytki, pączki oraz piwo.

Gdzie: boisko w Kiełczowie, ul. Leśna
Kiedy: sobota 19 czerwca, godz. 21.00, mecz Hiszpania – Polska rozgrywany w Sewilli

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

8. Vertigo Summer Vibes Festival

Nowy letni festiwal muzyczny we Wrocławiu, promujący młodych artystów. Koncerty odbywają się na wrocławskich plażach miejskich od piątku do niedzieli, przez cały czerwiec. Uczestnikom wydarzeń towarzyszą nie tylko muzyczne, ale także wizualne atrakcje. Organizator festiwalu, Vertigo Jazz Club & Restaurant zachęca: „Odpoczywaj i poczuj vibes na plażach w całym mieście! Tyle słońca i vibes w całym mieście, nie widział we Wrocławiu nikt jeszcze!”.

Gdzie i kiedy:

  • piątek 18 czerwca, Gaj Chillout Bar, ul. Świeradowska 77, godz. 20:00, wystąpi Marek Niedzielski,
  • sobota 19 czerwca, Prosto z Mostu Beach Bar, ul. Pasterska 1 (Mosty Warszawskie), godz. 18:00, wystąpi zespół Tantfreaky,
  • niedziela 20 czerwca, ForestBar, ul. Kamienna 75, godz. 20:00, wystąpi zespół Älskar

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

9. Niedzielne śniadanie w Parku Andersa

Park Śniadaniowy to idealne miejsce dla miłośników porannych potraw i lokalnych produktów, dla osób, którym zależy na odkrywaniu nowych smaków i spędzeniu czasu w pięknym otoczeniu, w pozytywnej atmosferze. Każdy znajdzie coś dla siebie z listy food trucków oferujących dania śniadaniowe. Nie zabraknie również produktów na wynos, a także zimnego piwa oraz innych trunków, które będą dostępne w pobliskim Forest Barze.

Gdzie: Park Andersa, ul. Kamienna
Kiedy: niedziela 20 czerwca, godz. 9:00-16:00

10. Ekospacer, czyli sprzątanie Wrocławia

Organizatorzy zachęcają: „Zaproście rodzinę, znajomych i wspólnie posprzątajmy nasze miasto!”. Spacer rozpocznie się przy Mostach Warszawskich, a trasa będzie biegła wzdłuż Odry, aż do Mostu Szczytnickiego. Worki oraz rękawice do sprzątania zapewnia Ekosystem Wrocław, który organizuje również odbiór zebranych w trakcie akcji śmieci.

Gdzie: przystanek MPK Mosty Warszawskie (od ulicy Jaracza)
Kiedy: sobota 19 czerwca, godz. 9:00

 

Foto: Facebook/Park Śniadaniowy