Remont ul. Długiej to część inwestycji obejmującej budowę trasy tramwajowej przez Popowice. Początkowo projekt zakładał jedynie wymianę warstw bitumicznych, ale po przeprowadzonych analizach postanowiono rozszerzyć zakres robót budowlanych. Prace mają potrwać około 6 tygodni.

W piątek (17 lutego) rozpoczniemy prace rozbiórkowe jezdni, zaczynając od frezowania. Wymienimy całą konstrukcję jezdni wraz z krawężnikami i ściekiem przy krawężnikowym. Prace wykonywane będą połówkowo, pozostawiając dla ruchu po jednym pasie – wyjaśniają Wrocławskie Inwestycje.

Zmiany dla pasażerów MPK

W związku z remontem, od soboty (18 lutego) planowane jest tymczasowe wyłączenie przystanku „Długa” (nr 10525) dla autobusów linii C kursujących na Kozanów i autobusów linii nr 128 jadących w kierunku Pilczyc.

W kierunku przeciwnym autobusy linii C i 128 będą bez zmian zatrzymywały się na przystanku „Długa”.

Trasa tramwajowa przez Popowice

Tramwaje linii nr 18 i 19 pojadą przez Popowice już wiosną. Nowy, 4-kilometrowy odcinek torowiska wybudowanego przy ulicach: Popowickiej, Starogroblowej, Długiej i Dmowskiego zostanie oddany do użytku w maju 2023 roku. Budowa trasy tramwajowej przez Popowice to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych Wrocławia. Jest dofinansowana z Unii Europejskiej, a jej koszt to ponad 222 mln zł.

 

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje