Wrocławski Teatr Plenerowy przygotowuje się do tegorocznej edycji spektakli na łonie natury, które tym razem dedykowane są Tadeuszowi Różewiczowi. Parki i skwery w różnych częściach miasta zamienią się w plenerowe sceny, a wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość obejrzenia gry aktorskiej całkowicie bezpłatnie.

Wrocławski Teatr Plenerowy, to inicjatywa która od czterech lat gości w parkach i na skwerach Wrocławia. Zrodziła się z potrzeby kontaktu wrocławian ze sztuką teatru, a także potrzebą aktorów, którzy chcą wyjść z teatrem do widza. Podczas spektakli sceną jest trawnik, widownia zasiada na leżakach, a teatr rodzi się pomiędzy aktorami a publicznością.

Tegoroczna edycja zadedykowana jest Tadeuszowi Różewiczowi, poecie i dramaturgowi, honorowemu obywatelowi Wrocławia, którego setna rocznica urodzin przypada właśnie na 2021 rok. Aby uczcić pamięć poety, sztuka która będzie odrywana przez aktorów, to dramat autorstwa Różewicza pt. „Kartoteka”.

„Kartoteka” zostanie zaprezentowana wrocławskiej publiczności pięć razy, w okresie 13 czerwca – 11 lipca 2021. Projekt Wrocławskiego Teatru Plenerowego finansowany jest z budżetu Gminy Wrocław, także wstęp na spektakle jest całkowicie bezpłatny.

Harmonogram spektakli:

  • 13 czerwca 2021 (niedziela) – Park Południowy, Psia Łączka – dojazd od ul. Kutnowskiej, rozpoczęcie o godz. 18.00,
  • 20 czerwca 2021 (niedziela) – Park Staszica, lokalizacja na polanie obok kontenera ESK, rozpoczęcie o godz. 18.00,
  • 27 czerwca 2021 (niedziela) – Park Tarnogajski, dojazd od ul. Bogedaina, rozpoczęcie o godz. 18.00,
  • 4 lipca 2021 (niedziela) – Park Na Niskich Łąkach, dojazd od ul. Na Niskich Łąkach lub od ul. Żabia Ścieżka, rozpoczęcie o godz. 18.00
  • 11 lipca 2021 (niedziela) – Park Tołpy, polana w okolicach kontenera ESK, wjazd od ul. Nowowiejskiej, rozpoczęcie o  godz. 18.00.
Foto: Facebook/Wrocławski Teatr Plenerowy