Jak informuje spółka Wrocławskie Inwestycje, w weekend rozpocznie się kolejny etap przebudowy fragmentu ul. Pomorskiej wraz z tarczą skrzyżowania z ul. Cybulskiego. Od soboty (29 stycznia) będzie obowiązywać objazd, a kierowcy nie dojadą ulicą Cybulskiego do ulicy Pomorskiej. Zmienią się również trasy poszczególnych linii MPK.

– Objazd zostanie poprowadzony ul. Drobnera, Probusa, pl. św. Macieja i Brodatego. Wykonawca na zamkniętym odcinku będzie przebudowywał sieci podziemne. Prace te wykonał już od mostu Pomorskiego Północnego. Teraz rozpoczyna tam roboty drogowe oraz torowe. Betonowana jest obecnie podbudowa pod torowisko tramwajowe – wyjaśnia spółka Wrocławskie Inwestycje.

 

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac, wprowadzone zostaną zmiany tras linii autobusowych K, 132, 142 oraz kursów nocnych linii 257.

Autobusy linii K, 142 i kursy nocne linii 257 jadące od strony Rynku w kierunku Różanki zostaną skierowane objazdem od mostu Uniwersyteckiego przez ulicę Drobnera, Łokietka, Chrobrego i plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica z pominięciem przystanku „Pomorska” przy skrzyżowaniu ulicy Pomorskiej i Dubois.

Na trasie objazdu, autobusy ww. linii dodatkowo zatrzymają się na przystanku „Dubois” przy ulicy Drobnera, „Paulińska” przy placu świętego Macieja oraz „Dworzec Nadodrze”, który zlokalizowany jest przy ulicy plac Staszica na wysokości Parku Staszica obok kiosku LOTTO.

Natomiast autobusy linii 132 jadące od strony Rynku w kierunku Karłowic zostaną skierowane objazdem od mostu Uniwersyteckiego przez ulicę Drobnera, Łokietka, Chrobrego do placu Powstańców Wielkopolskich z pominięciem przystanku „Pomorska”.

Na trasie objazdu, autobusy linii 132 dodatkowo zatrzymają się na przystanku „Dubois” przy ulicy Drobnera oraz „Paulińska” przy placu świętego Macieja.

W kierunku przeciwnym autobusy linii K, 132, 142 oraz kursy nocne linii 257 będą kursowały bez zmian.

Na ul. Pomorskiej trwają prace rozbiórkowe.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu