Kolejne projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego doczekają się realizacji. Mowa o dwóch inwestycjach na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych, a mianowicie strefie rekreacyjnej „PartyNice”, która powstanie w pobliżu stawu oraz oświetleniu ścieżki w parku linearnym.

Projekt osiedlowy nr 272 „PartyNice – strefa rekreacji i zagospodarowanie okolic stawu na terenie WTWK – Partynice” został wybrany do realizacji w ramach WBO 2020. Zdobył 2525 głosów i zajął 4 miejsce na 123 zgłoszone projekty osiedlowe.

– W ramach tego zadania powstanie plac z urządzeniami do kalisteniki, bulodrom, czyli dwa boiska do gry w bule, ustawimy stoły do tenisa stołowego oraz do szachów plenerowych. Przygotujemy nad stawem miejsca do grillowania z wiatami. Wybudujemy ścieżki, postawimy stojaki rowerowe – informuje Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Szacunkowy koszt stworzenia strefy rekreacji „PartyNice” to 750 000 zł.

 

Projekt ponadosiedlowy nr 11 „Niech stanie się jasność – oświetlenie ścieżki pieszo-biegowej na Partynicach” także został zgłoszony do WBO 2020. Zdobył 3486 głosów i zajął 7 miejsce na 77 zgłoszonych projektów. Tym samym zakwalifikował się do uzyskania dofinansowania na realizację.

– Oświetlimy ścieżkę w parku linearnym znajdującym się na torze wyścigów konnych. To miejsce rekreacji, które od trzech lat cieszy się dużą popularnością, a teraz będzie można z niej korzystać także po zmroku. Właśnie podjęliśmy decyzje o ogłoszeniu przetargu na budowę 163 lamp, które oświetlą 3,5 km ścieżki oraz skwer w pobliżu ronda Ojca Pio – wyjaśnia Prezydent Wrocławia.

Szacunkowy koszt wykonania tej inwestycji to 2 000 000 zł. Od podpisania umowy wykonawca będzie miał 7 miesięcy na zrealizowanie zadania.

 

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk / Google Maps