Przetarg na dostawę nowych, niskopodłogowych przegubowców został ogłoszony w październiku 2021 roku. Swoje oferty złożyły dwie firmy, z których wybrana została tańsza, a zarazem korzystniejsza oferta firmy EvoBus Polska sp. z o.o. i to ona dostarczy elektryczne autobusy Mercedes-Benz eCitaro G.

– Bardzo dziękuję wszystkim firmom, które wzięły udział w naszym postępowaniu. Cieszymy się, że swoje oferty złożyli renomowani, doświadczeni producenci. To znak, że MPK jest postrzegane jako rzetelny, wiarygodny partner – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Ze zwycięzcą przetargu, firmą EvoBus, mamy już długą historię udanej współpracy. Cieszymy się, że będziemy mogli ją kontynuować – dodał prezes MPK.

Firma EvoBus Polska sp. z o.o. złożyła ofertę wartą 44 155 210,35 zł. Poza dostarczeniem pojazdów wykonawca zobowiązany jest również do dostawy, montażu, instalacji i uruchomienia systemów ich ładowania na terenie pętli autobusowej przy ul. Kamieńskiego oraz na terenie Zajezdni Autobusowej przy ul. Obornickiej 131, a także do przeszkolenia załogi MPK – 25 kierowców i 18 mechaników.

11 elektrycznych autobusów będzie obsługiwać linię K, która łączy południowe i północne osiedla ze ścisłym centrum Wrocławia. Jak informuje MPK, do podpisania umowy ze zwycięzcą przetargu może dojść jeszcze w pierwszej połowie lutego – po minięciu czasu na składanie ewentualnych odwołań od wyniku postępowania.

MPK ogłosiło przetarg na elektryczne autobusy.

 

Foto: EvoBus GmbH