Pod koniec listopada 2021 roku rozpoczął się remont ulicy Pomorskiej na odcinku od Mostu Pomorskiego Północnego do ulicy Cybulskiego. Teraz przyszedł czas na kolejny odcinek jezdni, a mianowicie od skrzyżowania z ul. Dubois do wiaduktu na ul. Reymonta. Przetarg na wykonanie tego zadania ma zostać ogłoszony jeszcze w styczniu.

Zapadła decyzja o ogłoszeniu przetargu na przebudowę ulicy Pomorskiej od Dubois do placu Staszica oraz zachodniej części tego placu do wiaduktu kolejowego przy ul. Reymonta! To będzie wielka inwestycja drogowa, ale także infrastrukturalna! Przebudujemy kompleksowo sieci podziemne w tym XIX wieczną kanalizację – poinformowała spółka Wrocławskie Inwestycje.

 

W ramach prac przebudowany zostanie niemal kilometr jezdni oraz torowiska tramwajowego, pojawi się ponad 6 km nowych chodników i ponad 2,1 km dróg rowerowych. Powstaną także nowe przejścia dla pieszych (m.in. na wysokości ul. Wąskiej czy Biskupa Tomasza Pierwszego) i przejazdy rowerowe. Wybudowany zostanie przystanek wiedeński tramwajowo-autobusowy na wysokości ul. Pomorskiej i pl. Staszica. W planach są również nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Wykonawca, który zostanie wyłoniony w ramach przetargu, będzie miał 20 miesięcy na realizację zadania.

Na ul. Pomorskiej trwają prace rozbiórkowe.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu