Wyścigi konne, Festiwal Piwa, osiedlowy piknik, a może kino plenerowe? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1.) 5. Wrocławski Lotny Festiwal Piwa

Lotny Festiwal Piwa to przestrzeń dla znakomitych browarniczych wystawców, ale także inicjatywa z misją, której celem jest edukacja w zakresie dobrego piwa. Wydarzeniu towarzyszą także food trucki, koncerty na żywo czy różnorodne atrakcje i konkursy.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz TUTAJ. 

Gdzie: plac przy Iglicy (przed Halą Stulecia), ul. Wystawowa 1
Kiedy:
– 2 września (piątek), godz. 15:00-22:00
– 3 września (sobota), godz. 12:00-22:00
– 4 września (niedziela), godz. 12:00-20:00

2.) 8. dzień wyścigowy – Wielka Wrocławska

W najbliższą niedzielę odbędzie się najważniejsze wydarzenie sezonu wyścigów konnych – Wielka Wrocławska, czyli Nagroda Prezydenta Wrocławia. W programie 7 międzynarodowych gonitw, w tym: Wielka Wrocławska (przeszkodowa) i Wielka Partynicka (płotowa). Atrakcje towarzyszące: pokaz hiszpańskiej szkoły jazdy, woltyżerki sportowej, konkurs na wyścigową elegancję, zawody hobby horse oraz przejażdżki na kucykach. Wydarzenie poprowadzi wybitny aktor oraz jeździec – Maciej Musiałowski.

Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy: niedziela 4 września, godz. 13:00-18:30

3.) Rodzinny piknik na osiedlu Plac Grunwaldzki

W programie pikniku dla najmłodszych mieszkanek i mieszkańców Grunwaldu wiele atrakcji, w tym animacje, uwielbiane przez wszystkich bańki mydlane, malowanie buzi oraz skoki na dmuchańcu. W wydarzeniu udział weźmie Straż Miejska Wrocław, MPK Wrocław oraz MPWiK Wrocław, którzy przygotowali dla uczestników i uczestniczek kilka niespodzianek. Będziecie również mogli spróbować swojego szczęścia w loterii fantów – każda osoba, która zakręci kołem, dostanie nagrodę – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Kampus Grunwaldzki (kwartał pomiędzy ulicami Szczytnicką, Wyszyńskiego, Joliot-Curie i Polaka)
Kiedy: sobota 3 września, godz. 14:00-18:00

4.) Biesiada Nadodrza

Organizatorzy zapraszają do spotkania przy dobrym jedzeniu, edukacji, zabawach sportowych, muzyce i tańcach. Będzie okazja by spróbować specjałów z Nadodrzańskich restauracji, rzemieślniczych piekarni, lokalnych sklepów z dobrym jedzeniem. Zaprezentują się bistra, kawiarnie, a także mieszkańcy, którzy dotąd ukrywali swój kulinarny talent.

W programie Biesiady nie zabraknie atrakcji:
– bajkowe malowanie twarzy,
– znakowanie rowerów przez policjantów,
– Fundacja Śląsk Wrocław zapewni atrakcje sportowe i warsztaty kreatywne w ramach projektu KIBICE RAZEM – odbędą się liczne konkursy, podczas których będą do wygrania vouchery na mecze Śląska Wrocław,
– warsztaty kulinarne „Owocowo” – będzie kolorowo, smacznie i zdrowo.

Gdzie: Park Stanisława Staszica
Kiedy: sobota 3 września, godz. 15:00-19:30

5.) Latające Psy w Parku Szczytnickim – Dogfrisbee

Latające Psy zapraszają do Parku Szczytnickiego we Wrocławiu, by po raz drugi w tym roku cieszyć się popisami uzdolnionych czworonogów występujących w konkursach Dogfrisbee. Latające Psy to seria zawodów dla miłośników Dogfrisbee, rozgrywana nieprzerwanie od roku 2006.

Sportowych emocji dostarczą konkurencje, w których pary człowiek-pies zaprezentują wielość i wszechstronność swoich talentów:

  •  Freestyle – pokazy Dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym. Jedna runda (techniczna) w sobotę, druga (pokazowa) w niedzielę. Pięknie wykonany występ freestyle’owy budzi emocje, podziw i składa dłonie do braw.
  • ThrowNGo – aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych. Dalsze i środkowe strefy są punktowane wyżej, a najbardziej emocjonująca jest końcówka, podczas której, dobrze ją planując, można zyskać sporo punktów.
  • Frizgility – konkurencja mieszana frisbee i agility. Niesamowicie widowiskowa gra podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. Emocje gwarantowane do samego końca każdej z rund.
  • Time Warp – celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach. Czwarty rzut do tzw. Sweet Spot’u wykonany w przydzielonym czasie daje szansę walki o najwyższe miejsca.

Gdzie: polana w Parku Szczytnickim
Kiedy: sobota-niedziela (3-4 września), godz. 10:00-18:00

6.) II Charytatywny Piknik Adopciaka Grupy Ratuj

„Całą ekipą zapraszamy na popołudnie pełne wrażeń:
– opowiemy jak działa nasze Stowarzyszenie,
– zapoznamy z naszymi czworonożnymi podopiecznymi,
– poznacie naszych wolontariuszy,
– opowiemy jak wygląda adopcja” – zachęcają organizatorzy.

Piknik Adopciaka to również:
– Bazarek RATUJ, z którego cały dochód wspomoże kolejne interwencje i ratowanie życia i zdrowia kolejnych zwierzaków,
– Strefa PYSZNOŚCI – najlepsze, domowe słodkości, wypieki i przekąski przygotowane przez wolontariuszy,
– Strefa WIEDZY, gdzie będzie można dowiedzieć się o pracy wolontariuszy, opiece nad zwierzakami, procedurze adopcyjnej i wiele, wiele innych,
– SZCZENIAKI, które są pod opieką Stowarzyszenia.

Gdzie: skwer przy ul. Stanisławowskiej 102
Kiedy: niedziela 4 września, godz. 11:00-19:00

7.) Zabawa z bohaterami bajki Grizzy i Lemingi w Magnolia Park

– Znacie niedźwiedzia o imieniu Grizzy? Jego zmagania z rozrabiającymi lemingami podbiły serca milionów dzieci na całym świecie! Już w tę sobotę najmłodsi będą mogli wziąć udział w wielkiej imprezie z bohaterami serialu! – zachęcają organizatorzy.

Na dzieci czekać będą następujące atrakcje:

  • armata do wystrzelenia leminga,
  • magnetyczna ścianka do „oblepienia” misia lemingami,
  • lemingowy tor przeszkód,
  • wielka gra memory,
  • strefa kreatywna,
  • spotkania z olbrzymimi pluszakami,
  • zabawy z upominkami oraz wata cukrowa.

Gdzie: Magnolia Park, ul. Legnicka 58
Kiedy: sobota 3 września, godz. 12:00-18:00

8.) Sąsiedzkie spacery. Architektura – Kleczków

Podczas czterech spacerów zatrzymamy się przy blokach o niecodziennych kształtach, przy ekspresyjnych pawilonach handlowych i funkcjonalnych budynkach użyteczności publicznej. Usłyszymy, jak zmieniała się architektura osiedli z biegiem lat oraz jak wpływają one na życie mieszkańców. Spacery niespieszne, zorientowane na detale i owocne w dyskusje – zachęcają organizatorzy.

 Wstęp na wszystkie spacery jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.

Gdzie: zbiórka o godzinie 11:00 przy skrzyżowaniu Kleczkowskiej i W. Reymonta od strony więzienia
Kiedy: sobota 3 września

9.) TARNO FEST – piknik osiedlowy

Z okazji 100. urodzin osiedla Henrykowskiego administracyjnie przynależącego do Tarnogaju, Rada Osiedla organizuje piknik. Wydarzenie rozpocznie się wokół SP nr 9 (ul. Nyska 66) o godzinie 14:00, gdzie na uczestników czekać będą następujące atrakcje:

  • strefa gastro,
  • strefa animacji,
  • strefa wspinaczki,
  • dmuchańce,
  • gra terenowa,
  • fotobudka,
  • przejażdżki konikiem,
  • wystawa pojazdów,
  • strefa wystawców.

Wieczorem, o godz. 20:30 na terenie Mieszczańska Beach Bar (ul. Paczkowska 26) odbędzie się seans Kina Tarnogaj. W repertuarze film pt. „Weselny toast”.

Gdzie: SP nr 9/Mieszczańska Beach Bar
Kiedy: niedziela 4 września

10.) Festiwal Kupuj Świadomie w Czasoprzestrzeni

Celem wydarzenia jest promowanie przemyślanego podejmowania decyzji zakupowych. W ramach festiwalu odbędą się:

  • Fashion Meeting – targi mody autorskiej i wzornictwa – wiosna

Targi mody autorskiej i wzornictwa to: ponad 50.000 produktów, premierowe kolekcje, projektanci mody damskiej, męskiej i dziecięcej z całej Polski, odzież, obuwie, biżuteria, dodatki, akcesoria, wzornictwo i sztuka.

  • Natural Beauty – targi kosmetyków naturalnych i wegańskich

Targi Natural Beauty to doskonała okazja, aby porozmawiać z przedstawicielami rodzimych marek i manufaktur, a także reprezentantami firm zagranicznych, których kosmetyki naturalne zdobywają sławę globalną. Na odwiedzających będą czekać specjalne rabaty targowe, najlepsze, polskie manufaktury kosmetyków, kremy, mydła, szampony, pomadki, balsamy, środki gospodarstwa domowego, świece naturalne.

  • Targi roślin, kwiatów i dekoracji Zielono Mi

„Zielono mi” to targi roślin i dekoracji, przygotowane z myślą o osobach lubiących otaczać się dizajnerskimi roślinami. Zakres tematyczny strefy obejmuje następujący asortyment: design roślinny, floraria, kokedamy, dekoracje, doniczki, donice, rośliny owadożerne, kwiaty doniczkowe i cięte, kompozycje kwiatowe, cebule i kłącza.

  • Słodko Gorzko – festiwal słodkości, kawy i czekolady

Zapraszamy na Festiwal słodkości, kawy i czekolady Słodko Gorzko, pełny niecodziennych smaków i kuszących zapachów. Będzie pysznie i bardzo kolorowo! Aromat świeżo palonej, najlepszej kawy, pobudzi Wasze zmysły ciała i ducha. Wyborne rarytasy, słodkości, ciastka, babeczki, czekolady i czekoladki. A to wszystko z najlepszych, rzemieślniczych manufaktur – zachęcają organizatorzy.

  • Dzika Uczta – zlot food truck’ów i restauracji

To wydarzenie, podczas którego będziecie mogli ponownie rozsmakować się w potrawach z całego świata, zachwycić się aromatami i kolorami. Obserwujcie prezentowanych wystawców i food trucki! Nam już ślinka cieknie… – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
Kiedy:
– sobota 3 września, godz. 11:00-18:00
– niedziela 4 września, godz. 11:00-18:00

11.) Kino Plenerowe w Parku Klecińskim

Rady Osiedla z Kleciny i Krzyków-Partynic zapraszają po raz kolejny do oglądania filmów w ujmujących okolicznościach Parku Klecińskiego i rzeki Ślęzy.

Razem z Wrocławską Fundacją Filmową przygotowaliśmy cały przekrój filmów. Kultowy Miś, szalone, a jednocześnie przezabawne Dzikie historie czy trzymający w napięciu Jeden gniewny człowiek. W naszym repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie! Zapewnimy leżaki i krzesełka składane, ale własne koce mile widziane. Do zobaczenia na seansach! – zachęcają organizatorzy.

3 września w repertuarze film pt. „Jeden gniewny człowiek” reż. Guy Ritchie, Argentyna/Hiszpania 2015

Gdzie: Park Kleciński
Kiedy: sobota 3 września, godz. 20:00

12.) Idź w dzikie! Pyszności na Wyspie Miłości – Spacer

Przejdziemy przez Jaz Opatowicki na Wyspę Opatowicką i już przy zejściu z jazu poszukamy roślin jadalnych. Sprawdzimy, co smakowitego oferuje skraj wyspy, na granicy lądu i wody. Ruszymy drogą przez las, szukając drzew z jadalnymi owocami. Przejrzymy też runo i podszyt. Wejdziemy na wał przy bocznym kanale Odry – może znajdziemy tam coś smacznego? Zejdziemy na łąkę, by sprawdzić, jak roślinność odżywa po niedawnym koszeniu. Tam również poszukamy roślin, którymi warto uzupełnić codzienne posiłki. Na skraju łąki robimy sobie krótki piknik i porozmawiamy o tym, jak włączyć dzikie rośliny jadalne do diety. Następnie drogą przez las wrócimy do Jazu Opatowickiego – informują organizatorzy.

Trasa spaceru to około 3 km, a przewidywany czas spaceru wraz z piknikiem to 3-4 godziny. Uczestnicy proszeni są o ubiór terenowy, w tym buty odporne na błoto, zabezpieczenie się przed komarami i kleszczami, zabranie napojów.

Obowiązują ZAPISY ONLINE.

Gdzie: parking obok Jazu Opatowickiego przy ul. Braci Gierymskich 160
Kiedy: niedziela 4 września, godz. 14:00

13.) Koncert organowy w Bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu

Z uwagi na ogromną popularność, jaką cieszyły się przez całe wakacje bezpłatne koncerty organowe we wrocławskiej bazylice św. Elżbiety, zapadła decyzja o ich przedłużeniu o kolejny miesiąc – do końca września br. w każdy wrześniowy piątek o godz. 19.00, miłośnicy muzyki organowej będą mogli posłuchać najwybitniejszych dzieł, skomponowanych na ten instrument. Zagrają organiści m.in. z Rzeszowa, Poznania, Warszawy.

Wszystkie koncerty będą bezpłatne i niebiletowane.

Gdzie: Bazylika św. Elżbiety
Kiedy: piątek 2 września, godz. 19:00 – recital Łukasza Kołakowskiego, absolwenta Akademii Muzycznej w Poznaniu

14.) Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, będą odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

2 września 2022
godz. 21:00 Piękna i Bestia. Czas trwania pokazu: 22:00 min

3 września 2022
godz. 21:00 Dzień dobry Marilyn. Czas trwania pokazu: 12:46 min

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek-sobota (2-3 września), godz. 21:30

15.) Kino plenerowe – Nocny Targ Tęczowa

Najbardziej nocne kino plenerowe na Tęczowej 65 powraca! Zjedzie, wypijecie, zobaczycie! – piszą organizatorzy.

W niedzielę 4 września w repertuarze film pt. „Lady Bird”.

Gdzie: Nocny Targ Tęczowa, ul. Tęczowa 65
Kiedy: niedziela 4 września, godz. 20:00

16.) Festiwal Pierwszej Pomocy

Festiwal Pierwszej Pomocy to edukacja w formie przygody dla dorosłych i dla dzieci. W najbliższą niedzielę oswoimy lęki związane z wypadkami i sytuacjami nagłymi. Wydarzenie jest receptą na niezapomniane wrażenia i okazją do nauki od najlepszych specjalistów – zachęcają organizatorzy.

W programie festiwalu m.in.:
– zadania i pokazy z ratownictwa wodnego i wysokościowego,
– okazja do przeżycia dachowania w aucie w bezpiecznych warunkach,
– edukacja z pierwszej pomocy dla sportowców i surwiwalowców,
– warsztaty z opatrywania ran i krwotoków,
– możliwość bezpłatnych badań pieprzyków i znamion oraz przeglądu leków,
– wiele innych niespodzianek.

Gdzie: Bulwar Xawerego Dunikowskiego
Kiedy: niedziela 4 września, godz. 14:00-18:00

17.) Niedzielne śniadanie w Parku Andersa

Park Śniadaniowy to wydarzenie stworzone z myślą o miłośnikach celebracji długich i smacznych poranków. W każdą niedzielę można tam spróbować lokalnych produktów, odkryć nowe smaki, wziąć udział w rozmaitych aktywnościach i spędzić czas na świeżym powietrzu. Pojawią się foodtrucki oferujące różnorodne dania śniadaniowe, nie zabraknie również produktów na wynos, a także trunków, które będą dostępne w pobliskim Forest Barze.

W najbliższą niedzielę odbędzie się pożegnalny, ostatni w tym sezonie Park Śniadaniowy.

Gdzie: Park Andersa
Kiedy: niedziela 24 września, godz. 9:00-16:00

18.) European Peace Ride 2022

2 września to właśnie tutaj, w przepięknym historycznym Parku Południowym – pod pomnikiem Fryderyka Chopina we Wrocławiu zainaugurujemy tegoroczną edycję EPR w docelowej formule, nawiązującej do historii i legendy Wyścigu Pokoju – piszą organizatorzy.

Kolarska przygoda zacznie się tuż przy Parku, skąd peleton EPR2022 wyruszy na trasę, by po polskiej stronie pokonać 120 km malowniczych i zróżnicowanych dolnośląskich krajobrazów i miejscowości. W tegorocznej edycji wydarzenia weźmie udział 120 osób z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy.

W piątkowe popołudnie w Parku Południowym spotkają się także przedstawiciele władz współpracujących miast i regionów, a dla wrocławian zaplanowano koncert zespołu Bluszcz, który tworzą bracia Jarek i Romek Zagrodni. Wieczór muzycznie uświetni także Filip Surowiak, szerszej publiczności znany jako DJ Filip Na Bosaka.

Gdzie: Park Południowy – pod pomnikiem Fryderyka Chopina
Kiedy: piątek 2 września, godz. 17:00-20:30

 

Foto: Facebook/Lotny Festiwal Piwa