Semestr szkolny już na finiszu, a planowanie wycieczek dla uczniów trwa w najlepsze. Aby ułatwić rodzicom i nauczycielom wybór celu podróży, przygotowaliśmy zestawienie sześciu najciekawszych, zagranicznych wycieczek, przeznaczonych zarówno dla dzieciaków z młodszych klas, jak i dla starszych uczniów. Program każdej z nich jest unikatowy i pełen atrakcji.

Pierwsza grupa wycieczek szkolnych to wyjazdy jednodniowe, polecane dla klas 3-8 oraz szkół średnich.

1.) Spreewald-Niemiecka Wenecja i fabryka czekolady

Wycieczka łącząca interesujący rejs z tym, co młodzi ludzie lubią najbardziej, czyli czekoladą. Spreewald jest nazywany „Niemiecką Wenecją”, ponieważ występują tam miejscowości czy siedliska, do których można się dostać tylko łodzią. Uczestnicy wycieczki będą mogli się o tym przekonać m. in. podczas rejsu dłubanką. W drodze powrotnej zaplanowane jest zwiedzanie manufaktury czekolady, gdzie pracownicy zdradzą tajniki jej produkcji czekolady, a uczestnicy będą mogli degustować różne rodzaje czekoladowych tabliczek.

2.) Ogród różany i kolej wąskotorowa

Miłośnicy roślin i okoliczności przyrody będą zachwyceni, uczestnicząc w wycieczce do jednego z najpiękniejszych w Europie ogrodów kwiatowych – Wschodnioniemieckiego Parku Różanego (Ostdeutscher Rosengarten Forst). W parku zajmującym 17 hektarów znajduje się ponad 40 tysięcy krzewów różanych, a poza tym liczne fontanny, skwery i mostki, także jest na co popatrzeć. Kolejną z atrakcji jest przejazd leśną koleją wąskotorową do Bad Muskau, gdzie odbędzie się zwiedzanie atrakcyjnego Parku Mużakowskiego.

3.) Sky Bridge 721 – najdłuższy na świecie most linowy

Jeżeli uczniowie są żądni wrażeń i zapierających dech w piersiach widoków, idealnym pomysłem będzie wycieczka do Czech, gdzie znajduje się najnowsza atrakcja turystyczna naszych południowych sąsiadów – Sky Bridge 721. Jest to najdłuższy na świecie most linowy przeznaczony do komercyjnego użytku. Przejazd kolejką linową czy spacer w chmurach sprawia, że obiekt ten stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów.

Druga grupa wycieczek skierowana jest do uczniów klas 7-8 i szkół średnich. Są to wyjazdy kilkudniowe z zapewnionymi noclegami oraz wyżywieniem.

4.) Karlskrona i Kalmar promem – 3 dni

Ta wycieczka z całą pewnością będzie ekscytującym przeżyciem dla wielu uczniów. Karlskrona, czyli „Korona Karola” to miasto położone na 33 wyspach, stanowiące główny port szwedzkiej marynarki wojennej. Na uczestników czeka m. in. nocny rejs promem, zwiedzanie dwóch najciekawszych miast południowo-wschodniej Szwecji, a przy okazji spacer po sopockim molo i odkrywanie ciekawych zakamarków Gdańska.

5.) Ryga, Tallinn, Sztokholm promem – 5 dni

Zwiedzanie Rygi ze starówką wpisaną na listę UNESCO, Sztokholmu położonego na 14 wyspach, a także uroczego Tallina. Rejs przez archipelag składający się z ponad 20 tysięcy wysp, noclegi i wieczór rozrywki na promie, a także mnóstwo innych atrakcji. Taką propozycją na wycieczkę szkolną uczniowie z całą pewnością zachwycą się wszyscy uczniowie.

6.) Norweskie fiordy – 7 dni

Ostatnia z wycieczek również obejmuje rejs promem wraz ze zwiedzaniem największego norweskiego fiordu oraz wyjściem na kazalnicę – Preikestolen, czyli jeden z najpopularniejszych punktów widokowych na świecie. Trekking będzie dobrym pomysłem dla aktywnych uczniów, którzy lubią podejmować sportowe wyzwania. Przy okazji zwiedzanie norweskich miast, które zachwycają architekturą i widokami na fiordy.

Wycieczki są tak zróżnicowane, że każda zainteresowana wyjazdem grupa, z całą pewnością znajdzie coś dla siebie. Ale atrakcje nie muszą kończyć się na wycieczce, ponieważ jej uczestnicy oraz opiekunowie otrzymają vouchery na spływy pontonowe we Wrocławiu.* Spływy odbywają się na najbardziej malowniczym odcinku rzeki Bystrzyca, a szlak jest bardzo atrakcyjny, dzięki dużej ilości drzew zalegających w nurcie, które stanowią przeszkody do pokonania. W spływie może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Co więcej, po wodnych atrakcjach można odpocząć na terenie Przystani Złotniki i wspólnie upiec kiełbaski przy ognisku.

Szczegółowe informacje dotyczące wycieczek szkolnych dostępne są na stronie internetowej: https://mareda.pl/wycieczki-szkol/ . Natomiast więcej o spływach pontonowych na terenie Wrocławia można przeczytać tutaj: https://rafting-wroclaw.pl/

*Ilość darmowych biletów na spływy pontonowe jest ograniczona, decyduje kolejność składanych rezerwacji.

 

Artykuł powstał przy współpracy z mareda.pl
Foto: Mareda.pl