Wrocławskie Nadodrze już wkrótce wzbogaci się o kolejne 117 metrów kwadratowych street artu. “2:51” – bo taki tytuł nosi nowy mural – powstanie na zewnętrznej ścianie CRZ Krzywy Komin przy ul. Dubois 33-35a.

W realizację włączyli się młodzi polscy artyści TOPE oraz SICK. Uroczyste odsłonięcie już 2 października o 17. w CRZ Krzywy Komin! „2:51”, czyli 2 godziny 51 min – tyle czasu dziennie przeciętny Polak spędza przed ekranami urządzeń elektronicznych. Nowy mural na Nadodrzu ma oderwać wzrok od monitorów i zwrócić uwagę przechodniów na najbliższą przestrzeń. CRZ Krzywy Komin pragnie wypełnić ją sztuką otwartą, oderwaną od galeryjnych reguł i odważnie poruszającą problemy współczesnych społeczeństw. Na muralu w wymiarach 13×9 metrów zostaną ukazane sylwetki ludzi, w które zostały wkomponowane ekrany. Telefony, komputery, tablety stały się integralną częścią człowieka, jego przedłużeniem. Mural ma być swoistym przesłaniem dla przechodnia. Ma na chwilę odciągnąć wzrok od ekranów i zwrócić uwagę na to, co nas otacza – najbliższą przestrzeń i przede wszystkim ludzi.

Prace nad muralem artyści rozpoczęli 18. września. Uroczyste odsłonięcie muralu odbędzie się 2 października w CRZ Krzywy Komin o 17:00. Goście odwiedzający Centrum otrzymają gadżety związane z muralem oraz będą mieli okazję poznać jego historię „z pierwszej ręki”. CRZ Krzywy Komin uwieczni również etapy powstawania muralu „2:51” oraz wydarzenia towarzyszące w filmie dokumentalnym.

Nadodrze to miejsce na mapie Wrocławia, które na przestrzeni ostatnich lat przechodzi gruntowną przemianę. Zmiany widoczne są nie tylko za sprawą przeprowadzonych remontów, odnowionych fasad kamienic i rzemieślniczych witryn, ale przede wszystkim ludzi aktywnie uprawiających działalność artystyczną, społeczną i edukacyjną.

Czas: 2.10.2019. godz. 17:00
Miejsce: CRZ Krzywy Komin ul. Dubois 33-35a
ORGANIZATOR: Fundacja OPEN MIND, CRZ Krzywy Komin