Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, w weekend 29/30 października most Jagielloński Nowy Południowy zostanie zamknięty ze względu planowany remont. Prace są związane z koniecznością wzmocnienia obiektu, który będzie przenosił ruch związany z obsługą placu budowy Alei Wielkiej Wyspy.

Remont mostu Jagiellońskiego Nowego Południowego, prowadzącego w stronę placu Grunwaldzkiego, obejmie m. in. rozbiórkę nawierzchni jezdni aż do płyty pomostowej, zabezpieczenie antykorozyjne, a także położenie nowej izolacji przeciwwodnej i asfaltu ze specjalną siatką wzmacniającą.

Na czas remontu most będzie zamknięty, a ruch kołowy w obu kierunkach zostanie przeniesiony na sąsiadujący z nim most Jagielloński Południowy Stary, prowadzący dotychczas na Psie Pole. Przewidziane jest także zwężenie tuż za skrzyżowaniem ul. Toruńskiej z al. Kochanowskiego, natomiast ruch dwupasmowy w obu kierunkach zostanie przywrócony przy ul. Świętochowskiego.

Za prace remontowe, których koszt szacowany jest na 488 tys. złotych, odpowiedzialna jest firma Radpol. Remont ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

 

Foto: Google Maps