Ze względu na obowiązujące nadal obostrzenia, większość mieszkańców spędzi długi weekend majowy we Wrocławiu. W związku z tym, przygotowaliśmy kilka pomysłów na spędzenie wolnego czasu w mieście.

1. Pierwsza propozycja to odkrycie pięknego Wrocławia na nowo, z innej perspektywy niż podczas spaceru, a mianowicie wybierając się na rejs po Odrze. Wiele statków pasażerskich i katamaranów wznowiło już swoją działalność po zimie, inne zapowiadają powrót na rzekę właśnie podczas weekendu majowego. Wypłynąć można z kilku miejsc, m. in. Z Bulwaru Xawerego Dunikowskiego, Przystani Kardynalskiej czy Przystani Włostowica.

2. Dla tych, którzy wolą popływać z wykorzystaniem własnych mięśni, świetnym pomysłem będzie wypożyczenie kajaka. Umożliwia to Zatoka Gondoli, wypożyczalnia mieszcząca się przy ul. Purkyniego 9, nieopodal Muzeum Narodowego. Kajak to bardzo atrakcyjna forma spędzania czasu, szczególnie dla tych, którzy lubią być aktywni. Zatoka Gondoli na pewno będzie działać w sobotę (1 maja), natomiast jeżeli chodzi o niedzielę i poniedziałek (2-3 maja), wszystko będzie zależne od pogody, warto więc śledzić ich media społecznościowe.

3. Po wodnych atrakcjach, czy to na statku, czy na kajaku, warto przespacerować się do Ogrodu Botanicznego, zlokalizowanego przy ul. Sienkiewicza 23. Tam na odwiedzających czeka niecodzienna atrakcja – Ogrodowy Dinopark, czyli ekspozycja naturalnej wielkości modeli gadów z ery mezozoicznej. Dinozaury z całą pewnością zainteresują dzieci, ale i dorośli będą mogli miło spędzić czas w otoczeniu kwitnącej przyrody. Wystawa będzie dostępna od 1 do 30 maja 2021 r.

4. Dla tych, którzy szukają całodziennej atrakcji, bardzo mocno polecamy wizytę we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. To idealne miejsce do odwiedzenia całą rodziną – coś dla siebie znajdą tam zarówno najmłodsi, ale także ich opiekunowie. Wiele gatunków interesujących zwierząt, piękne wybiegi, a także unikatowe w skali świata oceanarium – Afrykarium, czyli kompleks przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Młodszym odwiedzającym z całą pewnością spodoba się „Dzieciniec Zwierzęcy”, w którym można pogłaskać kozy czy osiołki i nakarmić je dostępną przy ich wybiegach karmą.

5. Natomiast wszyscy, którzy planują spędzić majówkę na spacerach, a przy okazji chcą zobaczyć ciekawe miejsca i zachwycić się Wrocławiem na nowo, polecamy nasz artykuł „10 miejsc we Wrocławiu, które naprawdę warto odwiedzić!”:

10 miejsc we Wrocławiu, które naprawdę warto odwiedzić!

 

Tekst: CWC
Foto: Miejsca we Wrocławiu