W sobotę (27 stycznia) w godzinach porannych na wrocławskiej starówce doszło do bójki, w wyniku której zmarł 21-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego. Sprawcy pobicia – obywatele Gruzji, zostali doprowadzeni do prokuratury w poniedziałek (29 stycznia). Za zarzucane czyny grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Do zdarzenia będącego przedmiotem postępowania doszło w dniu 27 stycznia 2024 r. w centrum Wrocławia. Wówczas to Iusif K. i Elmar M. wzieli udział w pobiciu 21-letniego Kacpra S. Napastnicy, uderzając pokrzywdzonego między innymi pięściami w głowę, a także przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w postaci noża, zadali mężczyźnie szereg obrażeń m.in. w postaci ran głowy i rany brzucha, które ze względu na swój charakter spowodowały jego śmierć – informuje Anna Placzek-Grzelak, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Działania podjęte przez funkcjonariuszy Policji doprowadziły do szybkiego zatrzymania dwóch obcokrajowców w wieku 23 lat. W poniedziałek (29 stycznia) podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie ogłoszono im zarzuty i przesłuchano.

Sąd Rejonowy podzielając stanowisko prokuratora wyrażone we wniosku o zastosowanie najsurowszego ze środków zapobiegawczych, zastosował wobec sprawców tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za zarzucane czyny grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności – dodaje Placzek-Grzelak.

 

Foto: Pixabay