W czwartek 29 kwietnia miał miejsce przetarg dotyczący zabytkowej kamienicy, zlokalizowanej przy ul. Kniaziewicza 39. Nieruchomość zyskała nowego właściciela.

Oferta sprzedaży kamienicy mieszczącej się na Przedmieściu Oławskim, pojawiła się na wrocławskiej Giełdzie Nieruchomości pod koniec lutego. Data przetargu została ustalona na 29 kwietnia, natomiast cenę wywoławczą określono na 2 200 000,00 zł.

Zgodnie z opisem umieszczonym w ogłoszeniu, przetarg dotyczył nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym o łącznej powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych wynoszącej 1038,65 m2 i powierzchni użytkowej całego budynku ok. 1632 m2.  Przeznaczenie nieruchomości w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego to:

  • podstawowe: zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna,
  • uzupełniające: usługi handlu detalicznego, nieuciążliwa produkcja związana z obsługą klientów, usługi ochrony zdrowia i opieki społecznej: praktyka lekarska i stomatologiczna.

Kamienica została wysiedlona już kilka lat temu. Od tego czasu niszczeje, zarówno jej wnętrze jak i otoczenie są bardzo zapuszczone. Nowy właściciel będzie musiał przeznaczyć sporą kwotę na remont, który jednak zdecydowanie warto przeprowadzić, ponieważ wewnątrz budynku zachowało się wiele zabytkowych i historycznych ozdobników. Liczne ornamenty, sztukaterie i zdobione parkiety czekają na przywrócenie im dawnej świetności.

Ostatecznie, w wyniku przetargu kamienica została sprzedana za 3 710 000,00 zł.

 

Tekst: CWC
Foto: Zbiory Fotopolska