W środę 16 czerwca, wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o dewastacji nagrobków na Nowym Cmentarzu Żydowskim, zlokalizowanym przy ul. Lotniczej. O zniszczenie nekropolii podejrzani są 12-latkowie, którzy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy.

Zgłoszenia dotyczącego dewastacji kilkudziesięciu nagrobków dokonał zarządca cmentarza. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia, zatrzymali pięciu 12-latków odpowiedzialnych za zniszczenia.

Po zatrzymaniu, 12-latkowie zostali dowiezieni do komisariatu i rozpytani w obecności opiekunów prawnych. Jednocześnie na terenie nekropolii przy ulicy Lotniczej, przez kilka godzin działali policyjni technicy kryminalistyki wraz z funkcjonariuszami wykonującymi czynności dochodzeniowo-śledcze. Zabezpieczyli m.in. materiały dowodowe i obecnie czynności w sprawie, są nadal kontynuowane przez policjantów. Sprawdzają oni też, czy inne osoby nie mają związku z tym przestępstwem – informuje aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

O dalszych losach chłopców zadecyduje sąd rodzinny.

 

Foto: KMP Wrocław