W piątek 25 czerwca, około godz. 12:30, na ul. Strzegomskiej doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pięciu samochodów. Poszkodowana została jedna osoba.

Pierwsze ze zdarzeń zostało spowodowane hamowaniem kierowcy Volkswagena, który jechał prawym pasem ul. Strzegomskiej. Jadący za nim kierowca Citroena, reagując na sytuację, jaka miała miejsce na drodze, również zmniejszył prędkość. Niestety nie udało się to trzeciemu w kolejności kierowcy, który prowadził Mazdę. W związku z tym uderzył w tył Citroena, a ten pchnięty siłą uderzenia, wjechał w tył poprzedzającego go Volkswagena.

Kilka minut po pierwszym zdarzeniu, na tej samej ulicy doszło do kolejnej stłuczki. Kierowca Skody wjeżdżający na prawy pas zauważył wypadek i rozpoczął manewr hamowania. Kobieta jadąca za Skodą samochodem marki Ford nie zareagowała wystarczająco szybko i wjechała w poprzedzający ją samochód. W wyniku tego uderzenia, Skoda uderzyła jeszcze w tył Mazdy, biorącej udział w pierwszym ze zdarzeń.

Na miejscu interweniowała Policja. W wyniku zdarzeń poszkodowana została kierująca Fordem, która trafiła na obserwację do szpitala.

 

Foto: Marvis MWW / Andrzej S.