W ciągu ostatnich dwóch tygodni na parkingu przy ul. Waligórskiego doszło do kilku włamań. Nieznani sprawcy działają po zmroku – wybijają szyby w zaparkowanych samochodach, a następnie zabierają ze sobą przedmioty znajdujące się wewnątrz pojazdów. Choć sprawa została zgłoszona na Policję, właściciele uszkodzonych aut pozostają bezradni.

Do pierwszych włamań doszło 28 listopada 2022 r., wtedy wybito szyby w dwóch samochodach zaparkowanych na szutrowym parkingu za plecami pomnika Chopina przy ul. Waligórskiego. Jak poinformowała nas właścicielka jednego z okradzionych pojazdów, dwa dni później trafiła w tej okolicy na kolejne zdewastowane auto. Jednak to nie wszystko, ponieważ w poniedziałek (9 stycznia) złodzieje ponownie pojawili się przy parku i zniszczyli kolejny samochód.

Kradzieżom w tej okolicy sprzyja również ograniczone oświetlenie uliczne, czyli jeden z elementów planu oszczędnościowego Wrocławia. Zdaniem naszej rozmówczyni, kradzieże są zaplanowane, a właściciele aut obserwowani, ponieważ do włamów dochodzi zawsze w czasie treningów, w których uczestniczą oni na terenie Parku Południowego.

Zdarzenia zostały zgłoszone funkcjonariuszom Policji, którzy na ten moment nie przekazali jeszcze żadnych ustaleń w sprawie.

Warto więc zachować ostrożność i pamiętać, by nie pozostawiać w zaparkowanym samochodzie cennych przedmiotów, szczególnie na siedzeniach, gdyż jest to łakomy kąsek dla złodzieja.

 

Foto: Marta Ż.