Największa brydżowa impreza w Polsce, a mianowicie World Bridge Series 2022 trwała dwa tygodnie – od 19 sierpnia do 3 września i miała miejsce na terenie Hali Stulecia. Rywalizacja w poszczególnych turniejach zaowocowała czterema złotymi medalami dla Polaków.

Turniej World Bridge Series odbył się w stolicy Dolnego Śląska już po raz drugi, poprzednie Mistrzostwa Świata miały miejsce w 2016 roku. Jest to wydarzenie najwyższej sportowej rangi, w którym wzięło udział blisko 2000 zawodników i zawodniczek z ponad 50 krajów świata.

Złote medale otrzymali:

• Krzysztof Buras i Piotr Lutostański, którzy zdobyli mistrzostwo świata w brydżu sportowym w konkurencji par open. To obok teamów open najbardziej prestiżowa konkurencja World Bridge Series. Reprezentanci Polski zwyciężyli z bardzo dużą przewagą prawie czterech procent nad następną w tabeli parą. Prowadzili od pierwszej do ostatniej z ośmiu sesji dwudniowego finału, wyraźnie dominując nad resztą stawki.

• Team VYTAS, który wygrał Rand Cup, czyli Otwarte Mistrzostwa Świata Seniorów Wrocław 2022. Team występował pod flagą międzynarodową, ale składał się prawie z samych Polaków i jednego przyjaciela z Litwy: Apolinary Kowalski, Michał Kwiecień, Wojtek Olański, Jacek Romański, Włodzimierz Starkowski, Vytautas Vainikonis. VYTAS pokonał w finale silny amerykański team GOODMAN: David Berkowitz, Andy Goodman, Mark Lair, Jeff Meckstroth, Mike Passell.

• Justyna Żmuda i Michał Klukowski, którzy zdobyli tytuł mistrzowski w konkurencji par mikstowych. Blisko podium było w tej konkurencji kilka polskich par, a szczególnie Zuzanna Moszczyńska i Artur Wasiak (ostatecznie miejsce 4). Cathy Bałdysz – Jacek Kalita zajęli miejsce 7, a Joanna Zalewska i Arkadiusz Majcher miejsce 10.

• Marek Blat i Piotr Bizoń, którzy wygrali turniej par seniorów przed parą Krzysztof Martens – Pierre Zimmermann (Szwajcaria) oraz reprezentantami USA Jeff Meckstroth – David Berkowitz.