Historia kamienicy przy ul. Wita Stwosza 56 sięga średniowiecza, jednak jej najlepszy okres przypada na XIX wiek, kiedy to kupił ją zamożny włoski kupiec – Josef Molinari. Wraz z trzema synami otworzył wtedy na parterze budynku prężnie działający dom handlowy i kantor. Od niedawna działa w tym miejscu nowa restauracja, której nazwa i kuchnia nawiązują do przeszłości. Mollinari, bo o niej mowa, serwuje różnego rodzaju makarony, klasyczną pizzę i orzeźwiające drinki. Wszystko to w wyjątkowym, kolorowym wnętrzu.

Włoska kuchnia w samym centrum Wrocławia

Spacerując ulicami wokół wrocławskiego Rynku, nie sposób przeoczyć sporych rozmiarów witryny przy ul. Wita Stwosza 56. Wzrok przyciąga barwne wnętrze lokalu, który znajduje się na parterze kamienicy. Jest to niedawno otwarta restauracja Mollinari serwująca klasyczną pizzę, charakteryzującą się ciastem przypieczonym na chrupko. Pizza przygotowywana jest przez pizzaiolo na oczach gości, co sprawia, że włoski klimat jest jeszcze bardziej odczuwalny.

W menu znajdują się również makarony w wielu odsłonach, takie jak Spaghetti Aglio Olio, Lasagne al Ragu, Ravioli ricotta e spinaci czy Tagliatelle al pomodoro. Po uczcie rodem z Italii warto skusić się na coś słodkiego – do wyboru: Tiramisu, Creme Brulée, Cannoli pistacjowe, mus czekoladowy oraz naturalne lody, od których rozpoczęła się gastronomiczna przygoda Mollinari. Dopełnieniem każdego obiadu i kolacji są napoje, których w restauracji także nie brakuje. W karcie można znaleźć m.in. kawę, lemoniadę, wino, piwo, a także serwowane przez barmana koktajle.

Barwny wystrój z nutką historii

Roślinne malowidła na ścianach, złote lampy przypominające kształtem liście palmowe, neony, kolorowe stoliki i kanapy – wszystkie te elementy tworzą wyjątkowe wnętrze, w którym przyjemnie można spędzić czas z przyjaciółmi czy bliskimi. Co więcej, poza interesującym, nowoczesnym wystrojem, zachowano także element historyczny. Sklepienie krzyżowo-żebrowe z rzeźbionymi kamiennymi zwornikami już od wejścia rzuca się w oczy i nadaje sali charakteru.

Zatem każdy, kto szuka ciekawego miejsca w centrum miasta, gdzie smacznie zje i napije się dobrego drinka w miłej atmosferze, z całą pewnością powinien odwiedzić Mollinari i przeżyć włoską kulinarną przygodę.

Mollinari Pizza Pasta Spritz
Adres: Wita Stwosza 56/57
Godziny otwarcia:

  • poniedziałek – czwartek godz. 13:00-23:00
  • piątek – sobota godz. 12:00-01:00
  • niedziela godz. 12:00-23:00

Facebook: https://www.facebook.com/MollinariWroclaw
Instagram: https://www.instagram.com/mollinari_pizza_pasta/

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu
Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy.