Do niedawna przy adopcji zwierzaków z wrocławskiego schroniska obowiązywała zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, natomiast aktualnie nowi właściciele psów i kotów będą wybierani na podstawie wypełnianych ankiet.

Ankiety adopcyjne zostały wprowadzone w schronisku już kilka miesięcy temu w związku z pandemią, ale z czasem okazało się że rozwiązanie to jest tak skuteczne, że postanowiono wprowadzić je na stałe. W ankietach podaje się informacje dotyczące m.in. wielkości mieszkania czy domu, posiadania innych zwierząt czy posiadania dzieci. Pracownicy biura adopcji analizują następnie wszystkie dostarczone ankiety i na ich podstawie wybierają nowego właściciela dla poszczególnego zwierzaka.

Przed wprowadzeniem ankiet, często zdarzało się, że osoby chętne na adopcję konkretnego psa czy kota czekały przed schroniskiem kilka godzin, co wprowadzało nerwową atmosferę. Rozwiązanie z ankietami pozwala na unikanie takich nieprzyjemnych sytuacji.

A my zachęcamy do adopcji pupili właśnie ze schroniska, one na pewno odwdzięczą się wdzięcznością i miłością do nowego właściciela. Szczegóły związane z adopcją oraz listę zwierzaków, które szukają nowego domu znajdziecie na stronie: https://www.schroniskowroclaw.pl/

Tekst: CWC

Foto: Sz. Boksa - MWW