Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, w związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu remontu torowiska przy skrzyżowaniu ulicy Kosmonautów i Złotnickiej, Kosmonautów i Wschowskiej oraz Kosmonautów i Kamiennogórskiej, od soboty (19 sierpnia) wprowadzone zostaną zmiany na liniach tramwajowych 3, 10 i 20 oraz na liniach autobusowych 148 i 253.

Tramwaje linii 3, 10 i 20 zostaną skrócone do pętli na Pilczycach.

Autobusy linii 253 zostaną skierowane w obu kierunkach objazdem ulicą Kosmonautów z pominięciem przystanków na ulicy Małopolskiej, Wielkopolskiej i Złotnickiej, co wynika z zamknięcia ulicy Kamiennogórskiej.

Komunikacja zastępcza – kierunek LEŚNICA

Na wyłączonym z komunikacji tramwajowej odcinku Pilczyce – Leśnica – Pilczyce komunikację zastępczą zapewnią autobusy linii 733, które będą kursowały w relacji pl. Jana Pawła II – Leśnica – pl. Jana Pawła II.

Linia będzie kursowała z częstotliwością co 7,5 minuty.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE w dniach 19-20.08.2023 r.

Pasażerowie, którzy skasują bilet jednorazowy w tramwaju linii 3, 10 lub 20 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 733. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

ZMIANA od 21 sierpnia 2023 r. (poniedziałek)

Po przełożeniu rozjazdów tymczasowych dla tramwajów na ulicy Kosmonautów, od poniedziałku (21 sierpnia) tramwaje linii 3, 10 i 20 powrócą na trasę do Leśnicy.

Kursy linii okresowej 733 zostaną skrócone i będą realizowane w relacji pl. Jana Pawła II – Pilczyce – pl. Jana Pawła II, a autobusy linii 148 powrócą na swoją trasę przez ulicę Złotnicką.

Kursy linii nocnej 253 nadal będą realizowane objazdem ulicą Kosmonautów z pominięciem przystanków na ulicy Małopolskiej, Wielkopolskiej i Złotnickiej.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu