Panthers Lacrosse – jedna z żeńskich sekcji klubu Panthers Wrocław – zaprasza na otwarte treningi damskiej drużyny, które mogą stać się początkiem przygody w  czołowej polskiej organizacji sportowej. W ten sposób klub chce promować się wśród wrocławian, ale także poszerzyć zespół, dając jednocześnie kobietom możliwość rozpoczęcia profesjonalnej, sportowej przygody na boisku. Jedyne czego potrzeba, by spróbować swoich sił w tym amerykańskim sporcie, to odpowiedni strój, butelka wody i… dużo uśmiechu!

Lacrosse – dyscyplina, która daje satysfakcję

Podstawowym celem prowadzonej rekrutacji jest zarażenie wrocławian i wrocławianek sympatią do tego wyjątkowego sportu, ale i rozszerzenie zespołu, w którym rekrutacja jest kluczowym punktem dalszego rozwoju. Lacrosse jest połączeniem różnych dyscyplin sportowych, w tym m.in. hokeja, koszykówki czy biegania, dlatego każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Mecz rozgrywany jest na murawie, natomiast punkt zdobywa ta drużyna, która za pomocą trójkątnej rakiety umieści piłkę w bramce przeciwnika. Panthers Lacrosse liczy 16 zawodniczek. Każda z nich na co dzień zajmuje się czymś innym – nie przeszkadza to jednak w zdobywaniu prestiżowych tytułów. Zespół w tym roku zajął II miejsce w Polskiej Lidze Lacrosse Kobiet.

– W drużynie Panthers Lacrosse łączy nas zamiłowanie do sportu, chęć rozwoju, rywalizacji i współzawodnictwa. Próbując osiągnąć wspólne cele, zbliżamy się do siebie – budujemy relacje, często nawiązujemy przyjaźnie, uczymy się też współpracy, ale przede wszystkim świetnie się bawimy! Mamy także świadomość jak duży wpływ na zdrowie ma regularna aktywność fizyczna. Tym wszystkim chcemy przekonać wrocławianki, by przyszły na jeden z naszych treningów i pokochały lacrosse – tę zdumiewającą dyscyplinę sportu – mówi Agata Tutak, zawodniczka Panthers Lacrosse.

Zasady rekrutacji do drużyny Panthers Lacrosse

Wrocławianki, które chcą wziąć udział w rekrutacji muszą mieć ukończone 16 lat. Trenerzy nie określają wymogów dotyczących sprawności fizycznej.

– Oczywiście przeszłość sportowa od nowych, potencjalnych członkiń klubu lub aktualne uprawianie jakiejś dyscypliny będzie atutem, jednak nikogo nie skreślamy na starcie. W Panthers Lacrosse nie wymagamy również znajomości zasad – zapewniamy naukę od podstaw. Jeśli miałabym zmotywować do przyjścia na trening, to – poza dobrą zabawą – na pewno powiedziałabym o możliwości polepszenia kondycji, udziale w polskich i zagranicznych turniejach, uczestnictwie w zgrupowaniach, czy dostępie do wykwalifikowanych fizjoterapeutów – mówi Joanna Wawrzynów, Trenerka Panthers Lacrosse.

Rekrutacja prowadzona jest w dwóch etapach. Na początek treningi otwarte, a następnie decyzja  o ewentualnym przyjęciu do wrocławskiej drużyny, którą podejmujemy po miesiącu zmagań zawodniczek na boisku.

Treningi otwarte będą odbywały się 23, 26 i 30 lipca w godzinach 20:30-22:00 na Stadionie Olimpijskim. Udział w nich, pod okiem wykwalifikowanego sztabu jest bezpłatny, a specjalistyczne wyposażenie potrzebne do gry w Lacrosse zapewnia klub. Więcej informacji o klubie i zespole Panthers Lacrosse  na pantherswroclaw.com