Mundurowi ruchu drogowego pełniący służbę na terenie województwa dolnośląskiego odebrali w tym tygodniu nowe motocykle. Są to nowoczesne pojazdy marki BMW wyposażone w silniki o mocy 136 koni mechanicznych. W sumie do funkcjonariuszy trafi 30 niebiesko-żółtych jednośladów.

Nowoczesne motocykle odebrali policjanci z Legnicy, Wałbrzycha, Kłodzka i Oławy. Zakup jednośladów został zrealizowany ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wybór padł na BMW R1250 RT legitymujące się mocą 136 koni mechanicznych przy 143 Nm momentu obrotowego. Katalogowo kierujący może rozpędzić motocykl do ponad 200 km/h. Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Na wyposażeniu są oczywiście sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu barwy niebieskiej i czerwonej. Do dyspozycji kierującego są również podgrzewane manetki, siedzenie oraz inne elementy poprawiające komfort podróżowania. Wszystko to sprawia, że motocykl ten w sytuacjach awaryjnych, na zakorkowanych miejskich ulicach, skutecznie i szybko dojedzie na miejsce, zapewniając komfort i bezpieczeństwo użytkującym go policjantom – wyjaśnia sierż. szt. Paweł Noga z Sekcji Prasowej KWP we Wrocławiu.

Na motocyklach umieszczone jest również motto policjantów „Pomagamy i chronimy”, a także dodatkowe elementy odblaskowe barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej.

 

Foto: Policja Dolnośląska