Na najbliższą sobotę i niedzielę (16-17 grudnia) Miejskie Przedsiębiorstwo komunikacyjne zaplanowało przeprowadzenie prac sieciowych przy trakcji elektrycznej na odcinku od placu Społecznego do mostu Pokoju oraz awaryjny remont torowiska przy moście Uniwersyteckim. Na czas wykonywania prac wprowadzone zostaną zmiany tras poszczególnych linii tramwajowych.

Prace sieciowe na placu Społecznym

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac sieciowych przy trakcji elektrycznej na odcinku od placu Społecznego do mostu Pokoju, w dniach 16-17 grudnia (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 2, 10, 12 i 13.

Linia nr 2

„Dwójka” jadąca z pętli „Krzyki” w kierunku Biskupina zostanie skierowana objazdem od placu Dominikańskiego przez Halę Targową, plac Bema, ulicę Sienkiewicza i Wyszyńskiego do ulicy Szczytnickiej.

W kierunku przeciwnym pojedzie objazdem od placu Grunwaldzkiego przez most Grunwaldzki, plac Wróblewskiego i ulicę Traugutta do placu Dominikańskiego.

Linia nr 10

Tramwaje linii 10 jadące z Leśnicy w kierunku Biskupina zostaną skierowane objazdem od placu Dominikańskiego przez Halę Targową, plac Bema, ulicę Sienkiewicza i Wyszyńskiego do ulicy Szczytnickiej.

W kierunku przeciwnym pojadą objazdem od placu Grunwaldzkiego przez most Grunwaldzki, plac Wróblewskiego i ulicę Traugutta do placu Dominikańskiego.

Linie nr 12 i 13

Tramwaje linii 12 i 13 jadące z Kozanowa lub Nowego Dworu w kierunku Sępolna i Stadionu Olimpijskiego zostaną skierowane objazdem od placu Dominikańskiego przez Halę Targową, plac Bema, ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego i Szczytnicką do placu Grunwaldzkiego.

W kierunku przeciwnym pojadą objazdem od placu Społecznego przez plac Wróblewskiego i ulicę Traugutta do placu Dominikańskiego.

Remont torowiska przy Moście Uniwersyteckim

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac związanych z wymianą szyn przy wlocie na Most Uniwersytecki, przy skrzyżowaniu z ulicą Grodzką (wyłączenie torowiska tramwajowego), w dniach 16-17 grudnia (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 6 i 7.

Linia nr 6

Tramwaje linii 6 w kierunku pętli Kromera pojadą objazdem od pl. Teatralnego przez ulicę Teatralną, Skargi, pl. Dominikański, św. Katarzyny, Piaskową, most Piaskowy i mosty Młyńskie, a w kierunku przeciwnym tj. do pętli Krzyki, od pl. Bema pojadą objazdem przez mosty Młyńskie, most Piaskowy i ulicę Grodzką do ulicy Nowy Świat.

Linia nr 7

Tramwaje linii 7  w kierunku pętli Poświętne pojadą objazdem od ulicy Szewskiej przez ulicę Grodzką, Nowy Świat, plac Jana Pawła II, most Sikorskiego, ulicę Jagiełły i Dubois do ulicy Drobnera, a w kierunku przeciwnym tj. do pętli Klecina, od ulicy Drobnera przez ulicę Dubois, Jagiełły, most Sikorskiego, plac Jana Pawła II i ulicę Ruską do ulicy Kazimierza Wielkiego.

 

Foto: Google Maps/Street View